Swimming

SCHEDULE & RESULTS

25m backstroke - Swimming • From 10:24 AM to 10:26 AM

Preliminary M07 • 10:24 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 KEREBY ISMAT EMMANUEL TRAORE SO Cote D'Ivoire Male 21 02:14.08
2 SAMSON BISAGURA SO Rwanda Male 39 26.49
3 ABDULLAH AL-RUQAISHI SO Oman Male 21 47.00
4 DANIEL ISRAEL ACCOUCHE SO Seychelles Male 46 01:09.71
5 ABDULRAHMAN ABDUSSALAM AMER AHMED SO Libya Male 19 54.99
6 EDUARDO SANTOS SO Puerto Rico Male 21 50.04
7 PAULO CERVANTES SO Brazil Male 41 47.32
8 MAZIGH AZEDDIN OMARU TARAF SO Libya Male 17 34.84

25m freestyle - Swimming • From 12:00 AM to 4:03 PM

Preliminary M07 • 12:00 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 FADILATOU TAPSOBA SO Burkina Faso Female 23 05:01.71
4 ALIOUNE BADARA SEYE SO Burkina Faso Male 24 01:53.64
5 ZANOGA ALEXEI SO Moldova Male 34 23.26
6 MASHAL SAID AL AMRI SO Oman Male 21 20.50

25m butterfly - Swimming • From 9:00 AM to 9:16 AM

Preliminary F01 • 9:00 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SIDRA HASANIN SO Syria Female 19 40.57
3 TREASURE CHIDI-OFONG SO Nigeria Female 39 40.43
4 ERNA VERESS SO Romania Female 35 41.11
5 ARTI KRISHNAMOORTHY SO Bharat Female 33 38.58
6 SANA SHEIKH ALSHABAB SO Syria Female 25 39.97
Preliminary F02 • 9:03 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ANA MONTERO SO Costa Rica Female 32 35.28
4 VALENTINA PACE SO Italy Female 37 33.33
5 MARIA PIA SALIBA SO Malta Female 25 28.57
6 CATALINA VICTORIA DOMINGO SO Argentina Female 19 33.42
Preliminary F03 • 9:06 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 INGEL OUNMAA SO Estonia Female 34 23.47
4 GENEVIEVE ANNE VERGE SO Canada Female 25 17.72
5 MIYUKI OKAMURA SO Nippon Female 35 21.02
6 SVENJA FROBEL SO Germany Female 35 23.40
Preliminary M02 • 9:10 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MOHAMED AL HOSNI SO Oman Male 19 34.90
3 ADEDAMOLA ADEDEJI ROBERTS SO Nigeria Male 38 44.92
4 MICHAL POLONI SO Slovakia Male 28 28.81
5 NAMAN ALSADEK MOHAMED FELFEL SO Libya Male 51 24.14
6 ADEBIYI HAZAN OLATUNJI SO Nigeria Male 46 50.60
Preliminary M03 • 9:13 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 NACER EDDINE BENALI SO Algeria Male 34 21.65
4 JALEEL JELANI PIERRE SO Trinidad & Tobago Male 25 18.25
5 PEDRO RAMOS DURAND PASSOS SO Portugal Male 27 23.58
6 ORLANDO JOSE RUGGIERO SO Venezuela Male 39 27.46

25m freestyle - Swimming • From 9:16 AM to 9:59 AM

Preliminary F10 • 9:16 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 TABAREK HADI SO Iraq Female 21 01:16.48
4 RUQAYAH AL-OGAILI SO Iraq Female 20 58.93
5 MARYAM ALHAMIDI SO Iraq Female 29 12.80
6 DANIAH AL-SHAWANI SO Iraq Female 25 34.44
Preliminary F04 • 9:20 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 AMANI ZAKKAR SO Syria Female 43 01:00.00
3 LAUREN ISABELLA OLIVER SO Fiji Female 25 39.83
4 SANJA JASIC SO Croatia Female 44 55.03
5 CAMILLE BARREAU SO France Female 31 47.92
6 MELESSM ANDREA ARIELLE LATH SO Cote D'Ivoire Female 23 58.97
7 MADINA BABAYEVA SO Azerbaijan Female 17 38.17
Preliminary F06 • 9:23 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 TASNEM ALBIZREH SO Syria Female 30 53.00
2 MEERA YOUSIF ALKHAJEH SO United Arab Emirates Female 26 47.72
3 ALYA ALMHEIRI SO United Arab Emirates Female 24 38.40
4 REHAN A . S BENGLEIL SO Libya Female 23 30.97
5 MARAM MUSTAFA MOHAMMED BIN EISA SO Libya Female 20 45.15
6 KATERINA PETKOVSKA SO North Macedonia Female 39 41.37
7 JULIJANA PETROVSKA SO North Macedonia Female 39 41.62
Preliminary F07 • 9:26 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ANOMA AKOISSI MARIE MADELEINE DADIE SO Cote D'Ivoire Female 24 46.05
2 SANAA BELALEM SO Algeria Female 20 44.02
3 MARIE TULPOVA SO Czech Republic Female 60 35.42
4 FELICITE MUKAKAGENZA SO Rwanda Female 51 30.29
5 CANDICE DAWN BAGAN SO Canada Female 43 26.71
6 JULIETTE RENEE ARHANT SO Senegal Female 21 25.07
7 NADA MARJANOVIC SO Croatia Female 54 39.84
Preliminary F09 • 9:29 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NOUR EL HOUDA MEDJANI SO Algeria Female 26 37.00
2 MICHAELA KLOCKER SO Austria Female 49 37.20
3 JESSICA PAES DE OLIVEIRA SO Brazil Female 30 34.24
4 SHIHO NURUKI SO Nippon Female 34 28.86
5 PERUTH NYIRAMINANI SO Rwanda Female 44 30.28
7 HELENA AYINKAMIYE SO Rwanda Female 31 21.11
8 AMINA KHAROUM SO Algeria Female 21 43.68
Preliminary F07 • 9:32 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ANGELINA GAVRINA SO Uzbekistan Female 22 28.71
2 SFEZIWE SNETHEMBA MSOMI SO South Africa Female 22 27.79
3 SANDRA ARMSTRONG SO Great Britain Female 61 31.03
4 ANA MILENA GOMEZ RESTREPO SO Colombia Female 30 26.53
5 MAJA MICOREK SO Poland Female 20 30.07
6 ISABEL TRABADO SO Spain Female 36 28.02
7 OLGA ELENA DIAZ VILLEGAS SO Colombia Female 42 27.88
Preliminary F08 • 9:35 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NICOLE MORALES SO Puerto Rico Female 27 26.97
2 VICKI LEA STEPHEN SO South Africa Female 45 25.87
3 LIENE ROKJANE SO Latvia Female 18 20.72
4 SIGNIJA JOLANTA DUCINA SO Latvia Female 19 22.88
5 CLAUDIA MARCELA RUEDA RUEDA SO Colombia Female 33 21.32
6 ANNIKA SCHWAB SO Germany Female 22 22.21
7 JESSICA STEWART SO Canada Female 28 24.10
8 ANASTASIYA DUBIK SO Belarus Female 20 25.80
Preliminary F10 • 9:38 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DANIELA PAIUK GOMES SO Israel Female 27 35.92
3 MADHUSHIKA MAHATHELAGE ANN DIAS SO Serendib Female 26
4 ANURUDDHA SHAHIKA HETTI ARACHCHI SO Serendib Male 36 33.02
5 GAGANI DHANANJANA KUMARASINGHE SO Serendib Female 21 32.27
6 UPESHA DILMINI GUNASEKARA SO Serendib Female 21
Preliminary M08 • 9:41 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DAN MAUREL FRANCIS KOUASSI SO Cote D'Ivoire Male 20 01:02.25
3 KEREBY ISMAT EMMANUEL TRAORE SO Cote D'Ivoire Male 21 45.22
4 ABDULLAH AL-RUQAISHI SO Oman Male 21 19.58
5 MOHAMED AL HOSNI SO Oman Male 19 51.00
6 JUSTIN THOMPSON SO Canada Male 24 14.27
7 DOUDOU LOUIS ALEXANDRE N'GOM SO Cote D'Ivoire Male 23 56.20
Preliminary M05 • 9:44 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MOUHAMMAD MOUAZ KRICHAN SO Syria Male 26 41.91
2 CHRISTOPHER JOHN STRUS SO Canada Male 32 37.45
3 BADR ELIAS SO Saudi Arabia Male 19 34.01
4 PAULO CERVANTES SO Brazil Male 41 35.48
5 OMAR SANTINI SO San Marino Male 22 28.41
6 EDUARDO SANTOS SO Puerto Rico Male 21 27.43
7 HAKAN ALKIS SO Austria Male 31 44.40
8 FARIS KHOUJ SO Saudi Arabia Male 24 26.27
Preliminary M06 • 9:47 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MOHAMMED RASHID AL-RDINI SO Oman Male 30 29.41
2 IBRAHIMA HANE LY SO Senegal Male 30 26.58
3 FARIS ISSA ALSHAMSI SO United Arab Emirates Male 24 37.24
4 JACK KAYITANA SO Rwanda Male 19 25.54
5 IVAN RODRIGUEZ SO Spain Male 36 20.90
6 MAZIGH AZEDDIN OMARU TARAF SO Libya Male 17 33.12
7 ELIA GASPERONI SO San Marino Male 27 24.89
8 ABDULRAHMAN ABDUSSALAM AMER AHMED SO Libya Male 19 33.86
Preliminary M07 • 9:50 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 HASAN SHAWQI NASER SO Bahrain Male 20 28.82
2 FAISAL ADEL ALGOSAIBI SO Saudi Arabia Male 28 28.76
3 ABDERRAHMANE MOUICI SO Algeria Male 18 23.55
4 SAIF SALEH AL ALI SO United Arab Emirates Male 31 27.85
5 ABDULAZIZ ALHARTHI SO Saudi Arabia Male 21 20.20
6 LESZEK SIENKIEWICZ SO Poland Male 38 29.09
7 SAMSON BISAGURA SO Rwanda Male 39 20.44
8 MOHAMMED ALSHARAWI SO Palestine Male 21 31.66
Preliminary M07 • 9:53 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MOHAMED MUSTAFA ALALI SO Bahrain Male 24 25.85
2 ALI ARKAN AL AMERI SO United Arab Emirates Male 23 41.09
3 ABDULLA MOHAMMED ALKHALSAN SO United Arab Emirates Male 18 21.95
4 DZMITRY SHCHAHLOU SO Belarus Male 22 25.36
5 AYMEN BELHADJ SALAH SO Tunisia Male 25 21.45
6 MARKO TADIC SO Croatia Male 47 25.93
7 FAISAL JASIM ALMARZOOQI SO United Arab Emirates Male 21 19.12
Preliminary M08 • 9:56 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 KRESIMIR FERENCIC SO Croatia Male 64 21.25
3 OMAR MUSTAFA AHMED HARROUS SO Libya Male 36 21.42
4 KEENAN GROEP SO South Africa Male 23 18.99
5 OKUHLE TEEKAY MKE SO South Africa Male 22 17.50
6 ZAKARIA TOUNSI SO Algeria Male 20 19.97

50m butterfly - Swimming • From 10:00 AM to 10:15 AM

Preliminary F03 • 10:00 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SIO IN LEUNG SO Macau Female 43 01:25.53
3 BOBBI-LYN CLELAND SO Canada Female 48 01:16.48
4 AMIRA MOHAMED SHAABAN SO Egypt Female 25 58.93
5 TAILING MARIA HUNG SO Venezuela Female 41 01:04.09
6 DINAL JAIN SO Bharat Female 29 34.44
Preliminary F03 • 10:03 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 INGEL OUNMAA SO Estonia Female 34 54.37
3 BERNARDA CRISTINA AGUIRRE SO Ecuador Female 25 51.85
4 JOSEFINE BUSK SO Sweden Female 25 41.40
5 MELISSA DONOGHUE SO New Zealand Female 36 52.18
6 MIYUKI OKAMURA SO Nippon Female 35 47.18
7 RACHAEL MARISSA CHARLES SO Jamaica Female 26 01:01.15
Preliminary M02 • 10:06 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ANDREI CUPSA SO Romania Male 28 01:07.75
3 SAMI MERIE SO Syria Male 23 50.45
4 JUAN ALONSO OJEDA ARISTIZABAL SO Colombia Male 32 01:11.36
5 GABRIELE DI BELLO SO Italy Male 29 54.65
6 JAYANTH GIRISH HESARAGATTA SO Bharat Male 32 01:06.19
Preliminary M03 • 10:09 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 HERNAN SACCANI SO Argentina Male 40 53.93
2 MAHYAR PILEHVAR JAVID SO Iran Male 23 54.65
3 CRISTOFER JOSUE SOLIS DOWNS SO Nicaragua Male 28 43.68
4 LIAM BARTLEY SO New Zealand Male 26 42.00
5 CHAN HYUN HAN SO Korea Male 33 44.84
6 ISMAIL RAEF FAHMI SO Egypt Male 29 42.23
7 NICOLAS STEVEN ALVAREZ ASTUDILLO SO Colombia Male 17 47.08
8 ISMAIL KHELIFI SO Tunisia Male 28 50.00
Preliminary M05 • 10:12 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 DONOVAN MARTIN GARIB SO Trinidad & Tobago Male 20 36.79
2 MIGUEL ANGEL PARRAGA SO Ecuador Male 21 29.47
3 ANDREAS NORD SO Sweden Male 32 31.91
4 GORDON ROBERT JAMES NEWCOMBE MICHIE SO Canada Male 29 28.81
5 DONG WON KIM SO Korea Male 22 29.22
6 DESHAN WALALLAVITA SO New Zealand Male 28 32.45
7 CONNOR JOSEPH MAHONEY SO Canada Male 32 36.74

4x50m freestyle relay - Swimming • From 10:20 AM to 11:25 AM

Preliminary M05 • 10:20 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JOSE ANTONIO ARIAS SO Dominican Republic Male 30 03:19.16
3 LUCIA CAMPOLLO SO Dominican Republic Female 20 03:19.16
3 DANIELA FORTUNA SO Dominican Republic Female 19 03:19.16
3 ELI SAMUEL VARGAS SO Dominican Republic Male 22 03:19.16
4 BELAOUD EL YAZID SO Morocco Male 22 02:55.70
4 EL BOUCHIKHI ABDELGHANI SO Morocco Male 31 02:55.70
4 BENNOUNA AHMED SO Morocco Male 26 02:55.70
4 BOUYI ILYAS SO Morocco Male 22 02:55.70
5 BOUAZZAOUI AMAL SO Morocco Female 20 04:46.01
5 MOUHSINE HALA SO Morocco Female 19 04:46.01
5 GOMMI CHAIMAA SO Morocco Female 20 04:46.01
5 HANANE OUAZZANI TOUHAMI SO Morocco Female 20 04:46.01
Preliminary F02 • 10:25 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JI YEON KU SO Korea Female 25 03:26.53
2 KYUNG MIN KIM SO Korea Female 23 03:26.53
2 HEE JEONG PARK SO Korea Female 27 03:26.53
2 HEE WON YU SO Korea Female 23 03:26.53
3 CATRIN ISABELLE CULLA SO Australia Female 23 03:30.06
3 ALICIA AZMIRI ANTOINTETTA MARTINO SO Australia Female 25 03:30.06
3 TRYPHENA ROSE NICOLAI SO Australia Female 27 03:30.06
3 TIFFANY SMITH SO Australia Female 38 03:30.06
4 MARIAM NAEEM GADELRAB SAAD SO Egypt Female 24 06:11.88
4 AMIRA MOHAMED SHAABAN SO Egypt Female 25 06:11.88
4 HADEEL FOUAD SALAM SO Egypt Female 38 06:11.88
4 NADA ALLAAELDIN ABDALLA SO Egypt Female 22 06:11.88
5 JORDAN ANNE MACLEOD SO Canada Female 30 03:14.76
5 ANDREANNE PATRY-LANDRY SO Canada Female 37 03:14.76
5 KELSEY MARIE WYSE SO Canada Female 38 03:14.76
5 TIANNA ZIMMERMAN SO Canada Female 22 03:14.76
6 PATRICIA PECORA SO United States Female 37 04:44.13
6 JENA JONES SO United States Female 40 04:44.13
6 NICOLE LOIS ROBERTS SO United States Female 36 04:44.13
6 TAEGAN ELAINE MARTIN SO United States Female 34 04:44.13
7 JENNY MARGOT CORTEZ SO Panama Female 45 04:05.86
7 MILAGROS DEL CARMEN ESPINOSA SO Panama Female 31 04:05.86
7 ETYAM MILAGROS MILLER SO Panama Female 29 04:05.86
7 ANA VALERIA VERGARA SO Panama Female 22 04:05.86
Preliminary M05 • 10:50 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 YOUNUS JALAL SO Iraq Male 27 04:32.76
3 IDREES ALSAMMARRAIE SO Iraq Male 26 04:32.76
3 MOHAMMED AL-AMEEN SO Iraq Male 24 04:32.76
3 MOHAMMED SABER SO Iraq Male 26 04:32.76
4 LETICIA DE LOS ANGELES ALEJO SO Uruguay Female 31 04:20.39
4 DAN YAVITZ SO Uruguay Male 33 04:20.39
4 ALEJANDRO BARTESAGHI SO Uruguay Male 43 04:20.39
4 JENNY NATALIA GARCIA SO Uruguay Female 46 04:20.39
5 MATTHIAS MAERK SO Liechtenstein Male 41 05:43.24
5 SIMON GEORG FEHR SO Liechtenstein Male 40 05:43.24
5 SONJA HAEMMERLE SO Liechtenstein Female 54 05:43.24
5 NADJA HAGMANN SO Liechtenstein Female 35 05:43.24
6 JOSE MIGUEL RAMIREZ GONZALEZ SO Colombia Male 20 03:04.90
6 NICOLAS STEVEN ALVAREZ ASTUDILLO SO Colombia Male 17 03:04.90
6 JUAN PABLO FERNANDEZ MORALES SO Colombia Male 33 03:04.90
6 JUAN ALONSO OJEDA ARISTIZABAL SO Colombia Male 32 03:04.90
Preliminary M04 • 10:55 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 TIMOTHEOS VASSILIOU SO Cyprus Male 28 03:21.19
2 IOANNA PAFITI SO Cyprus Female 26 03:21.19
2 CHRISTINA MICHAEL SO Cyprus Female 28 03:21.19
2 PETROS IOANNIS CHRISTODOULIDES SO Cyprus Male 44 03:21.19
3 RACHEL ABIGALE VELDKAMP SO Suriname Female 28 04:05.00
3 ANOUSHKA STEPHANIE ROSEVAL SO Suriname Female 32 04:05.00
3 DONNEGEY STEVANO SAITE SO Suriname Male 22 04:05.00
3 JAMES JOZEF FREDERIK MARTENS SO Suriname Male 28 04:05.00
4 KRISTA KONICA BYNOE SO St. Vincent & Grenadines Female 28 03:59.08
4 RAQUEL JACINTHA MILLER SO St. Vincent & Grenadines Female 25 03:59.08
4 WALSH COURTNEY OLLIVIERRE SO St. Vincent & Grenadines Male 22 03:59.08
4 JASON MICHAEL WILLIAMS SO St. Vincent & Grenadines Male 21 03:59.08
5 SANTOS BOLANOS BARRETO SO Peru Female 23 04:07.16
5 MARIA MANRIQUE AVENDANO SO Peru Female 32 04:07.16
5 RENZO SALVADOR VASQUEZ SO Peru Male 31 04:07.16
5 JUAN GONZALEZ MOY SO Peru Male 42 04:07.16
6 RUI CHANG SO China Male 19 04:14.00
6 CHENG DING SO China Male 22 04:14.00
6 BAOJU FENG SO China Male 20 04:14.00
6 ZHIBO ZHANG SO China Male 20 04:14.00
7 MANISH VERMA SO Bharat Male 27 04:12.24
7 KAUSHIKA ASHOK ADVAITH A SO Bharat Male 23 04:12.24
7 MANTRA JITENDRAKUMAR HARKHANI SO Bharat Male 20 04:12.24
7 KENNEDY SEBY MARTHINO JOAO SO Bharat Male 30 04:12.24
Preliminary M06 • 11:00 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 VANDA KRACUNOVA SO Slovakia Female 21 03:23.92
2 PETER ISPOLD SO Slovakia Male 33 03:23.92
2 DARINA KRIHOVA SO Slovakia Female 34 03:23.92
2 MICHAL POLONI SO Slovakia Male 28 03:23.92
3 ARIEL ALEJANDRO BRANDA SO Panama Male 28 02:47.70
3 LUIS ANTONIO CIANCA SO Panama Male 22 02:47.70
3 LINO MOISES LOZADA SO Panama Male 21 02:47.70
3 ADRIAN RAMOS SO Panama Male 27 02:47.70
4 JUSTIN BELIVEAU SO United States Male 34 03:04.07
4 ASHTON SMITH SO United States Female 37 03:04.07
4 EMORY RUSSELL SO United States Female 24 03:04.07
4 KATHERINE SUZANNE BOVE SO United States Female 35 03:04.07
5 MAX KONSBRUCK SO Luxembourg Male 23 03:04.77
5 MARTEN OTTENS SO Luxembourg Male 29 03:04.77
5 SHEILA DOFFING SO Luxembourg Female 28 03:04.77
5 SILVIO CALHORDO SO Luxembourg Male 21 03:04.77
6 HERNANI PAIVA BOAVIDA SO Australia Male 24 03:12.05
6 WILLIAM GERALD COVENTRY SO Australia Male 24 03:12.05
6 PETER FURNELL SO Australia Male 43 03:12.05
6 NATHAN JAMES PEARCE SO Australia Male 22 03:12.05
Preliminary M06 • 11:05 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 CHAN HYUN HAN SO Korea Male 33 02:45.69
2 DONG WON KIM SO Korea Male 22 02:45.69
2 JUN SEO SHIN SO Korea Male 23 02:45.69
2 SUN CHANG HWANG SO Korea Male 25 02:45.69
3 KONSTANTINOS FLYTZANIS SO Hellas Male 27 03:05.05
3 ANDRIANA BATZI SO Hellas Female 46 03:05.05
3 FAIDRA MARKIDI SO Hellas Female 24 03:05.05
3 ARISTOTELIS MAKRIS SO Hellas Male 27 03:05.05
4 STEFANO MATTEO PAGLIERI SO Paraguay Male 36 02:41.65
4 DAHIANA BEATRIZ TORRES SO Paraguay Female 26 02:41.65
4 SANTIAGO DANIEL BALBUENA SO Paraguay Male 23 02:41.65
4 CAROLINA BEATRIZ PITA SO Paraguay Female 20 02:41.65
5 VITALII KHOVANETS SO Ukraine Male 33 03:13.20
5 ANDRIY FILIN SO Ukraine Male 33 03:13.20
5 ARSENIY POLOKHAYLO SO Ukraine Male 25 03:13.20
5 ANNA SAPON SO Ukraine Female 35 03:13.20
6 SENG HIN HO SO Macau Male 30 03:11.38
6 WAI CHON LEONG SO Macau Male 19 03:11.38
6 CHI KIN WONG SO Macau Male 17 03:11.38
6 SIO IN LEUNG SO Macau Female 43 03:11.38
Preliminary M06 • 11:10 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 AISLING BEACOM SO Ireland Female 43 02:41.29
1 CONNOR GERALD MCCLOREY SO Ireland Male 26 02:41.29
1 JACK THOMAS MCFADDEN SO Ireland Male 21 02:41.29
1 PEADAR ANTHONY CONNOLLY SO Ireland Male 37 02:41.29
2 JASON ROBERT HOWARD SO Australia Male 33 02:36.14
2 PAUL MARTIN KAISER SO Australia Male 39 02:36.14
2 JORDAN MARK OVERS SO Australia Male 26 02:36.14
2 CHARLES ANDREW JOHN WILKINS SO Australia Male 24 02:36.14
3 ABDULLA ZUBAIR ALSHAMSI SO United Arab Emirates Male 31 03:04.19
3 OMAR SHARIF ALSHAMI SO United Arab Emirates Male 21 03:04.19
3 AWADH ALKETBI ALKETBI SO United Arab Emirates Male 26 03:04.19
3 KHALED ALBARGUTHI SO United Arab Emirates Male 24 03:04.19
4 SEBASTIAN COFAL SO Poland Male 20 02:46.74
4 KINGA IWANSKA SO Poland Female 24 02:46.74
4 MICHAL MIKITYSZYN SO Poland Male 38 02:46.74
4 MARCIN OLDYNSKI SO Poland Male 39 02:46.74
5 ADRIANA ITURRIAGA SO Mexico Female 26 04:14.37
5 MARTIN URIEL TORRES SO Mexico Male 25 04:14.37
5 JOSE IGNACIO CABRERA SO Mexico Male 32 04:14.37
5 YAROSLAVI ROMERO SO Mexico Female 41 04:14.37
6 CRISTINA DE LA VEGA SO Puerto Rico Female 35 02:48.51
6 NICOLE MORALES SO Puerto Rico Female 27 02:48.51
6 CARLOS MIRO SO Puerto Rico Male 22 02:48.51
6 HERIBERTO TORRES SO Puerto Rico Male 22 02:48.51
7 INGEL OUNMAA SO Estonia Female 34 02:50.34
7 ARTUR POOL SO Estonia Male 28 02:50.34
7 MARIA REIN SO Estonia Female 24 02:50.34
7 ERIC TOTT SO Estonia Male 30 02:50.34
Preliminary M07 • 11:15 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KOHEI OGA SO Nippon Male 27 02:08.79
3 TAIGA TESHIMA SO Nippon Male 29 02:08.79
3 HIROAKI IKEUE SO Nippon Male 32 02:08.79
3 YUKINA TUTUMISHITA SO Nippon Female 35 02:08.79
4 RACHAEL MARISSA CHARLES SO Jamaica Female 26 02:44.72
4 LEON EVERTON BARCLAY SO Jamaica Male 36 02:44.72
4 ANDREW GEORGE BARTHOLOMEW SO Jamaica Male 27 02:44.72
4 KADIAN KIM INGLETON SO Jamaica Female 29 02:44.72
5 ZOLTAN JENEI SO Hungary Male 21 02:11.48
5 ZSANETT SZILAGYI SO Hungary Female 20 02:11.48
5 ROBERT KAROLY RAUCH SO Hungary Male 23 02:11.48
5 BALINT JOZSEF RACZ SO Hungary Male 20 02:11.48
6 DONOVAN MARTIN GARIB SO Trinidad & Tobago Male 20 02:10.86
6 NIKOLI MICHAEL LALLA SO Trinidad & Tobago Male 25 02:10.86
6 JALEEL JELANI PIERRE SO Trinidad & Tobago Male 25 02:10.86
6 TRENT LUKE BETHEL SO Trinidad & Tobago Male 18 02:10.86
Preliminary M05 • 11:20 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 WILBERT GUZMAN SO Puerto Rico Male 27 03:06.80
2 GIA GONZALEZ SO Puerto Rico Female 25 03:06.80
2 ENEIDA TORRES SO Puerto Rico Female 32 03:06.80
2 ARMANDO JOSE RENTA RAMOS SO Puerto Rico Male 21 03:06.80
3 ARNDIS ATLADOTTIR SO Iceland Female 23 03:25.64
3 HJALTI GEIR GUDMUNDSSON SO Iceland Male 24 03:25.64
3 BARA SIF OLAFSDOTTIR SO Iceland Female 26 03:25.64
3 ROBERT ALEXANDER ERWIN SO Iceland Male 26 03:25.64
4 ALIREZA ASADZAD DAHR SO Iran Male 26 04:19.06
4 MOHAMMADBAGHER AZARI TAKAMI SO Iran Male 22 04:19.06
4 MAHYAR PILEHVAR JAVID SO Iran Male 23 04:19.06
4 AMIRHOSSEIN RAZEGHI SO Iran Male 30 04:19.06
5 ADEBIYI HAZAN OLATUNJI SO Nigeria Male 46 06:38.92
5 ADEDAMOLA ADEDEJI ROBERTS SO Nigeria Male 38 06:38.92
5 TREASURE CHIDI-OFONG SO Nigeria Female 39 06:38.92
5 TEJUMOLUWA OREOLUWA OGUNLELA SO Nigeria Female 28 06:38.92
6 FLORENT DANAYS SO France Male 27 04:38.59
6 JORDAN MINGLIS SO France Male 30 04:38.59
6 CAMILLE BARREAU SO France Female 31 04:38.59
6 EMILIE OUTHIER SO France Female 41 04:38.59

25m breaststroke - Swimming • From 3:00 PM to 3:18 PM

Preliminary F04 • 3:00 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MARYAM ALHAMIDI SO Iraq Female 29 04:00.00
3 TASNEM ALBIZREH SO Syria Female 30 01:08.97
4 RAQUEL JACINTHA MILLER SO St. Vincent & Grenadines Female 25 32.68
5 NINA BRAEKEN SO Bonaire Female 32 01:04.80
6 GUNJSUREN ERDEMJARGAL SO Mongolia Female 21 38.88
7 SHAHEROZADE NICOLE BRUMMER SO South Africa Female 40 31.68
Preliminary F04 • 3:03 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DANIAH AL-SHAWANI SO Iraq Female 25 01:05.24
3 SALMOLI CHAKRABORTY SO Bharat Female 22 36.36
4 SOPHIA HUETTER SO Switzerland Female 30 37.87
5 AINA BARON DURO SO Andorra Female 28 33.95
6 ELISSA KAREEM HARIK SO Lebanon Female 29 41.03
7 SANA SHEIKH ALSHABAB SO Syria Female 25 53.00
Preliminary F05 • 3:06 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 YASMINE FERJANI SO Tunisia Female 22 47.97
2 ENA CATOVIC SO Bosnia & Herzegovina Female 21 36.35
3 - REKHA SO Bangladesh Female 22 25.02
4 GORRET NAKITENDE SO Uganda Female 19 29.52
5 ANJA GOLCER SO Slovenia Female 19 31.58
6 ELIZABETH NICOLE SO Uganda Female 21 38.12
7 LHOME ELSHANI SO Switzerland Female 30 37.00
Preliminary F05 • 3:09 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ANGELA HAZEL MAIDEN SO Isle of Man Female 47 33.43
4 DARINA KRIHOVA SO Slovakia Female 34 23.63
5 ELKE LINDIG SO Switzerland Female 46 33.14
6 NATHALIE STAPFFER SO Monaco Female 43 39.39
Preliminary M04 • 3:12 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 OMAR SHARIF ALSHAMI SO United Arab Emirates Male 21 29.62
2 ANDREY KOSSIKHIN SO Kazakhstan Male 33 20.41
3 MARCIN OLDYNSKI SO Poland Male 39 22.47
4 LARRY FENI GRAIG SO Uganda Male 20 18.82
5 TAIGA TESHIMA SO Nippon Male 29 18.82
6 PHILIP NICHOLLS SO Great Britain Male 35 23.72
7 URBAN GOLTNIK SO Slovenia Male 26 24.78
8 BRIAN ELIMU SO Uganda Male 21 34.94
Preliminary M04 • 3:15 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MOHAMMED SABER SO Iraq Male 26 45.65
2 ALEJANDRO BARTESAGHI SO Uruguay Male 43 25.60
4 ALEKSANDR VLADIMIROVICH PASHKOV SO Russia Male 27 21.44
5 GLAD KETLALEKA SO Botswana Male 28 27.78
6 IDREES ALSAMMARRAIE SO Iraq Male 26 20.96
7 ELBERELT BAYARMAGNAI SO Mongolia Male 25 46.25
9 AQUILES HEREDIA SO Venezuela Male 39 01:17.42

50m backstroke - Swimming • From 3:25 PM to 4:08 PM

Preliminary F04 • 3:25 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SHANZA MUNIR SO Pakistan Female 21 01:14.36
3 MARIA MANRIQUE AVENDANO SO Peru Female 32 01:54.71
4 LUCIA CAMPOLLO SO Dominican Republic Female 20 01:14.02
5 JENNY NATALIA GARCIA SO Uruguay Female 46 01:28.98
6 MARIAM NAEEM GADELRAB SAAD SO Egypt Female 24 01:12.86
7 ANECHELL MARIAH NEWMAN SO Cayman Islands Female 21 01:47.17
Preliminary F04 • 3:28 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 CAROLE BERCLAZ SO Switzerland Female 45 01:27.91
2 ANA VALERIA VERGARA SO Panama Female 22 01:09.06
3 JENNY MARGOT CORTEZ SO Panama Female 45 01:24.09
4 IVA MARECKOVA SO Czech Republic Female 38 01:28.87
5 SALMOLI CHAKRABORTY SO Bharat Female 22 01:09.64
6 CLIVENNE VISSARY TJENDERASA SO United Arab Emirates Female 18 01:07.94
7 EMILIE OUTHIER SO France Female 41 01:38.76
8 VANESA GOMEZ SO Spain Female 40 01:40.63
Preliminary F05 • 3:31 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FABIENNE SALAMIN SO Switzerland Female 46 01:15.42
2 JENA JONES SO United States Female 40 01:30.40
3 ETYAM MILAGROS MILLER SO Panama Female 29 01:11.46
4 JASMINE MAHMOOD SHARIF SO Pakistan Female 38 01:36.09
5 PATRICIA PECORA SO United States Female 37 01:32.36
6 DINAL JAIN SO Bharat Female 29 01:11.91
7 MILAGROS DEL CARMEN ESPINOSA SO Panama Female 31 01:07.84
8 MAUD JONKMAN SO Netherlands Female 19 01:24.58
Preliminary F06 • 3:34 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NADA RACHID SO Tunisia Female 34 01:22.16
2 RAFAELA PEREIRA LOURO SO Portugal Female 29 01:02.51
3 LAUREN MARQUIS SO Canada Female 28 01:04.16
4 MARIJA RAMAJANA MISINI SO Serbia Female 19 01:07.86
5 MARIA PIA SALIBA SO Malta Female 25 56.34
6 SANTOS BOLANOS BARRETO SO Peru Female 23 01:03.90
7 HEE WON YU SO Korea Female 23 01:18.01
Preliminary F06 • 3:37 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BOBBI-LYN CLELAND SO Canada Female 48 01:00.75
2 AMIRA MOHAMED SHAABAN SO Egypt Female 25 01:03.72
3 KEDIBONE LUCIA MAKHURA SO South Africa Female 26 01:09.01
4 MST JUTHI KHATUN SO Bangladesh Female 21 51.24
5 REBECCA ANN HATCHER SO United Arab Emirates Female 25 01:02.54
6 AIZHAN KALIBEKOVA SO Kazakhstan Female 34 55.90
7 ANA BELEN FIGUEROA SO Uruguay Female 23 57.26
8 NICOLE LOIS ROBERTS SO United States Female 36 01:00.33
Preliminary F07 • 3:40 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ALYSSA NICOLE DIAZ CARINO SO Philippines Female 20 47.45
2 CRISTINA DE LA VEGA SO Puerto Rico Female 35 52.92
3 MOSAMMAT KHUSHI KHATUN SO Bangladesh Female 23 47.47
4 MASILINA MARA SO Fiji Female 22 49.41
5 DALLANA GISSELA CASTILLO SO Honduras Female 23 48.44
6 HEIDI ELIASEN SO Faroe Islands Female 27 45.58
7 KATIUSKA PATINO MARLOTICA SO Cuba Female 40 48.43
Preliminary M05 • 3:50 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MANTRA JITENDRAKUMAR HARKHANI SO Bharat Male 20 01:30.24
3 SIMON VAN GIESEN SO United States Male 29 47.30
4 MATTHIAS MAERK SO Liechtenstein Male 41 01:18.39
5 ABD ALLAH ANIS SO Syria Male 31 01:11.79
6 MOHAMMED AL-AMEEN SO Iraq Male 24 01:30.36
Preliminary M06 • 3:53 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 LUIS ANTONIO CIANCA SO Panama Male 22 58.85
2 PETROS IOANNIS CHRISTODOULIDES SO Cyprus Male 44 01:12.73
3 HJALTI GEIR GUDMUNDSSON SO Iceland Male 24 57.88
4 JUN SEO SHIN SO Korea Male 23 46.90
5 ELIAS KABABEH SO Syria Male 28 01:04.38
6 ADRIAN RAMOS SO Panama Male 27 54.05
7 ROBERT PETROSYAN SO Armenia Male 19 01:13.00
8 RENZO SALVADOR VASQUEZ SO Peru Male 31 01:02.36
Preliminary M05 • 3:56 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BRAULIO JOAQUIN MENDEZ SO Uruguay Male 27 51.53
2 ROBERT CERIL RABAKA SO Fiji Male 22 48.05
3 HERNANI PAIVA BOAVIDA SO Australia Male 24 53.83
4 BATYR BAYRAMOV SO Turkmenistan Male 26 01:02.00
5 MOHAMMADBAGHER AZARI TAKAMI SO Iran Male 22 54.92
6 JUSTIN BELIVEAU SO United States Male 34 50.03
7 JUAN GONZALEZ MOY SO Peru Male 42 01:02.68
Preliminary M05 • 3:59 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ELI SAMUEL VARGAS SO Dominican Republic Male 22 47.52
2 OMAR ESSAM BARAKAT SO Egypt Male 25 51.56
3 KRISTUPAS VON GRAVROCK-GOES SO Lithuania Male 27 50.42
4 PETER FURNELL SO Australia Male 43 57.54
5 RONI SIIVONEN SO Finland Male 23 01:01.12
6 TAREK AHMED SHALABY SO Egypt Male 39 54.34
7 KELLY NATHAN SO New Zealand Male 33 58.56
Preliminary M07 • 4:02 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MICHAL MIKITYSZYN SO Poland Male 38 50.39
2 CARLOS MIRO SO Puerto Rico Male 22 49.65
4 LIAM SHARE SO South Africa Male 22 39.59
4 AWADH ALKETBI ALKETBI SO United Arab Emirates Male 26 51.21
5 ARISTOTELIS MAKRIS SO Hellas Male 27 41.90
6 ALVIS LIDUMNIEKS SO Latvia Male 20 41.10
7 HERNAN SACCANI SO Argentina Male 40 46.66
Preliminary M07 • 4:05 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MOHAMED WAIL BOUSNINA SO Algeria Male 22 49.76
4 NOEL CELWYN HALLADO CARTERA SO Philippines Male 19 33.12
5 JIRACHOT CHUVONG SO Thailand Male 22 35.33
6 LINO MOISES LOZADA SO Panama Male 21 37.54

4x100m medley relay - Swimming • From 4:15 PM to 4:33 PM

Preliminary M01 • 4:15 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SANDY ELLA MAY ELIZABETH FREEMAN SO Australia Female 27 06:31.54
3 LAUREN MARIE HEGGIE SO Australia Female 29 06:31.54
3 ANNA CLARE LEIGHTON SO Australia Female 23 06:31.54
3 ALIESHA CLAIRE SNEESBY SO Australia Female 27 06:31.54
4 CAMILLA KLESTRUP HANSEN SO Denmark Female 25 05:43.87
4 NIKLAS JAKOBSEN SO Denmark Male 28 05:43.87
4 FREDERIK SCHMIDT JOHANSEN SO Denmark Male 20 05:43.87
4 SIGNE KLAUBER VESTERGAARD SO Denmark Female 26 05:43.87
5 COLBY ALEN PAUL KOSTENIUK SO Canada Male 21 06:19.90
5 MICHAEL YANG QING SO Canada Male 30 06:19.90
5 JESSE MYLES CANNEY SO Canada Male 27 06:19.90
5 JOHN TINNEY SO Canada Male 48 06:19.90
6 LUIS ALFONSO VASQUEZ SO Costa Rica Male 35 06:42.33
6 YULIANA ALONDRA MORA SO Costa Rica Female 19 06:42.33
6 JESUS FRANCISCO FLORES SO Costa Rica Male 24 06:42.33
6 ADRIANA SOTELA SO Costa Rica Female 26 06:42.33
Preliminary M01 • 4:25 PM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JERRITT COVINGTON SO United States Male 24 05:19.21
3 BRYAN RUSSELL HENRY SO United States Male 30 05:19.21
3 JONATHAN PIERCE SO United States Male 29 05:19.21
3 BRET GIEBEL SO United States Male 22 05:19.21
4 ANNEMIEKE VISCH SO Netherlands Female 40 07:00.27
4 JO-ANN WIJERMARS SO Netherlands Female 30 07:00.27
4 MIRANDA ALBERS SO Netherlands Female 23 07:00.27
4 WESSEL EVERLOO SO Netherlands Male 34 07:00.27
5 MIKHAIL TETENKIN SO Russia Male 22 05:28.65
5 OKSANA BORZENKOVA SO Russia Female 47 05:28.65
5 DANIIL KIRILLOVICH CHIBIREV SO Russia Male 22 05:28.65
5 ARTEM ALEKSEEVICH GROMOV SO Russia Male 25 05:28.65
6 BROWNWYN RONETTE RAMATHULA SO South Africa Female 34 07:04.28
6 DAVID PATRICK COATES SO South Africa Male 44 07:04.28
6 JENNIFER ANNE HIGGINS SO South Africa Female 39 07:04.28
6 SHAUN COMBRINCK SO South Africa Male 34 07:04.28

50m breaststroke - Swimming • From 9:00 AM to 9:49 AM

Preliminary F03 • 9:00 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GUNJSUREN ERDEMJARGAL SO Mongolia Female 21 01:26.21
4 ELISSA KAREEM HARIK SO Lebanon Female 29 01:39.08
5 SONJA HAEMMERLE SO Liechtenstein Female 54 01:54.06
6 COLETTE CASSANDRA GRANT SO Bahamas Female 35 01:23.09
Preliminary F05 • 9:04 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 EMILIE OUTHIER SO France Female 41 01:29.77
2 FAITH NYAGAKI MUCHIRI SO Kenya Female 29 01:46.10
3 KRISTA KONICA BYNOE SO St. Vincent & Grenadines Female 28 56.08
4 AZARY ELSAYED ALBASHIR ABDELMONEIM SO Sudan Female 22 03:37.11
5 NATHALIE STAPFFER SO Monaco Female 43 01:20.48
6 ERNA VERESS SO Romania Female 35 01:17.79
7 SALMA IBRAHIM ANIS SO United Arab Emirates Female 27 01:19.51
8 KATHERINE SUZANNE BOVE SO United States Female 35 01:29.49
Preliminary F05 • 9:08 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JEANNE JANET MARIE SO Seychelles Female 45 01:12.01
2 SONALI RITESH SHAH SO Kenya Female 20 01:15.86
3 SURAYA HENDRIKS SO Bonaire Female 29 01:00.72
4 MARIA PAULA QUICENO RESTREPO SO Colombia Female 40 01:08.40
5 SOPHIE CARTER SO Great Britain Female 19 01:10.11
6 FAIDRA MARKIDI SO Hellas Female 24 01:10.00
7 ARNDIS ATLADOTTIR SO Iceland Female 23 01:22.95
Preliminary F06 • 9:12 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ENA CATOVIC SO Bosnia & Herzegovina Female 21 01:18.07
2 BEBA MILETIC SO Serbia Female 22 01:00.75
3 SVENJA FROBEL SO Germany Female 35 56.18
4 AI TSURUMI SO Nippon Female 35 51.92
5 SHIHUI, JAZLENE TAN SO Singapore Female 20 57.29
6 DEEPIKA MANGESH KATALKAR SO Bharat Female 20 01:21.34
7 LEA EICKEMEYER SO United Arab Emirates Female 25 01:00.92
8 RAMONA VIKTORIA NAGY SO Hungary Female 27 01:12.96
Preliminary F06 • 9:16 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ANJA GOLCER SO Slovenia Female 19 57.00
2 SIGNE KLAUBER VESTERGAARD SO Denmark Female 26 53.19
3 IOANNA PAFITI SO Cyprus Female 26 51.99
4 NICOLA MAITZ SO Austria Female 34 51.71
5 DARINA KRIHOVA SO Slovakia Female 34 49.88
6 MST JUTHI KHATUN SO Bangladesh Female 21 55.06
7 EMORY RUSSELL SO United States Female 24 52.92
8 ANOUSHKA STEPHANIE ROSEVAL SO Suriname Female 32 54.42
Preliminary F07 • 9:20 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 RACHEL ABIGALE VELDKAMP SO Suriname Female 28 48.31
4 JI YEON KU SO Korea Female 25 49.88
5 KYUNG MIN KIM SO Korea Female 23 48.38
6 HEE JEONG PARK SO Korea Female 27 47.01
Preliminary M04 • 9:25 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ELBERELT BAYARMAGNAI SO Mongolia Male 25 01:15.93
4 DAREMY SOLIANO SO Bonaire Male 21 01:02.22
5 MUHAMMAD MUNEEB SIDDIQUI SO Pakistan Male 25 01:32.00
Preliminary M04 • 9:28 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ROEL SCHERPTONG SO Bonaire Male 26 01:31.15
3 NATHAN JAMES PEARCE SO Australia Male 22 01:19.20
4 CODRUT ALEXANDRU MOLDOVEANU SO Romania Male 24 01:01.45
5 YOUNUS JALAL SO Iraq Male 27 02:15.44
6 SIMON GEORG FEHR SO Liechtenstein Male 40 01:40.82
Preliminary M08 • 9:31 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 YURISNEL ROJAS REYNALDO SO Cuba Male 43 41.99
3 JUN SEO SHIN SO Korea Male 23 56.16
4 MOUHAMMAD MOUAZ KRICHAN SO Syria Male 26 02:04.47
5 JAYANTH GIRISH HESARAGATTA SO Bharat Male 32 01:03.78
6 CHARLTON WAITHAKA GATHARIA SO Kenya Male 20 56.77
Preliminary M04 • 9:34 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DESMOND MOSARWA SO Botswana Male 21 01:02.50
3 DONNEGEY STEVANO SAITE SO Suriname Male 22 01:06.85
4 WALEED ABDALGANI AHMED OMER SO Sudan Male 21 01:06.62
5 ZLATAN HORO SO Bosnia & Herzegovina Male 43 01:08.25
6 KAGONDU KARIUKI SO Kenya Male 35 01:19.71
7 JOHANNES SUMMER SO Austria Male 26 01:17.35
Preliminary M07 • 9:37 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SUN CHANG HWANG SO Korea Male 25 57.83
2 MUHAMMAD SIDDIQUE SO Pakistan Male 22 47.04
3 HASSAN MOHAMMED S H AL-ANSARI SO Qatar Male 21 55.40
4 MICHAL POLONI SO Slovakia Male 28 52.72
5 RONI SIIVONEN SO Finland Male 23 01:01.19
6 WALSH COURTNEY OLLIVIERRE SO St. Vincent & Grenadines Male 22 57.00
7 VIKAS TULSIRAM KESARVANI SO Bharat Male 26 58.74
8 JASON MICHAEL WILLIAMS SO St. Vincent & Grenadines Male 21 58.00
Preliminary M08 • 9:40 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ARIEL ALEJANDRO BRANDA SO Panama Male 28 53.53
2 MD MOKAROM HOSEN JOY SO Bangladesh Male 23 49.67
3 URBAN GOLTNIK SO Slovenia Male 26 52.00
4 ABDULRAHMAN DIYAELDIN A M EL-SIDIG SO Qatar Male 15 50.50
5 LEON EVERTON BARCLAY SO Jamaica Male 36 43.74
6 HANSEL CALDERON SO Costa Rica Male 26 53.93
7 ROHIT RAKESH SAWANT SO Bharat Male 26 50.64
8 JONAS BOMO SO Norway Male 23 49.21
Preliminary M09 • 9:43 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 EK JIN SIAU SO Singapore Male 31 51.02
2 MARCIN OLDYNSKI SO Poland Male 39 49.14
3 ARISTOTELIS MAKRIS SO Hellas Male 27 48.25
4 TAIGA TESHIMA SO Nippon Male 29 42.94
5 ARIF ARMAN ROHAN SO Bangladesh Male 21 48.03
6 JAMES JOZEF FREDERIK MARTENS SO Suriname Male 28 46.42
7 NIKOLI MICHAEL LALLA SO Trinidad & Tobago Male 25 37.32
8 ONDREJ KABES SO Czech Republic Male 36 59.98
Preliminary M09 • 9:46 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 GILAD KALISHOV SO Israel Male 32 43.23
2 SANDEEPA YASHODA ABEYWICKRAMA LOKU MUTHUGALAGE SO Serendib Male 21
3 ALEKSANDR VLADIMIROVICH PASHKOV SO Russia Male 27 47.09
4 CONNOR SCOTT BISSETT SO Canada Male 23 37.59
5 JOHAN KOWLES VERSFELD SO South Africa Male 40 02:05.90
6 AYMAN AHMED SABOUR SO Egypt Male 22 43.63
7 ABDULLA ZUBAIR ALSHAMSI SO United Arab Emirates Male 31 50.58

25m backstroke - Swimming • From 9:50 AM to 10:28 AM

Preliminary M02 • 9:50 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 TABAREK HADI SO Iraq Female 21 01:48.37
4 ABDELRAHMAN MUFLEH ALDWAIKAT SO Jordan Male 18 46.81
5 RUQAYAH AL-OGAILI SO Iraq Female 20 01:12.79
Preliminary F09 • 9:52 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DANIELA PAIUK GOMES SO Israel Female 27 38.21
3 MADHUSHIKA MAHATHELAGE ANN DIAS SO Serendib Female 26
4 SILVINA CALVETTE SO Uruguay Female 33 41.49
5 GAGANI DHANANJANA KUMARASINGHE SO Serendib Female 21 02:29.76
6 UPESHA DILMINI GUNASEKARA SO Serendib Female 21
Preliminary F03 • 9:54 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MANIPAL JAIVITTAL ARCHANA SO Bharat Female 38 01:09.04
4 CAMILLE BARREAU SO France Female 31 01:11.69
5 LAUREN ISABELLA OLIVER SO Fiji Female 25 47.25
Preliminary F05 • 9:56 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 AMANI ZAKKAR SO Syria Female 43 01:01.25
2 MELESSM ANDREA ARIELLE LATH SO Cote D'Ivoire Female 23 01:05.88
3 NOUR EL HOUDA MEDJANI SO Algeria Female 26 46.94
4 ANOMA AKOISSI MARIE MADELEINE DADIE SO Cote D'Ivoire Female 24 56.48
5 OLGA LUCIA ROJAS SO Venezuela Female 32 39.87
6 MADINA BABAYEVA SO Azerbaijan Female 17 42.52
7 ALYA ALMHEIRI SO United Arab Emirates Female 24 47.41
8 HUMAY MAMMETDURDYYEVA SO Turkmenistan Female 42 01:15.00
Preliminary F06 • 9:58 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SAMAR EMAD ALZUBI SO Jordan Female 26 43.42
2 AMINA KHAROUM SO Algeria Female 21 49.29
3 JULIJANA PETROVSKA SO North Macedonia Female 39 45.86
4 MEERA YOUSIF ALKHAJEH SO United Arab Emirates Female 26 49.87
6 JESSICA PAES DE OLIVEIRA SO Brazil Female 30 58.08
7 FELICITE MUKAKAGENZA SO Rwanda Female 51 40.20
8 RIMA IBRAHIM ABU ZAHRA SO Jordan Female 23 33.51
Preliminary F08 • 10:00 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SHIHO NURUKI SO Nippon Female 34 41.08
2 SIDRA HASANIN SO Syria Female 19 45.14
3 MARAM MUSTAFA MOHAMMED BIN EISA SO Libya Female 20 55.05
4 CORAIMA PARRILLA JIMENEZ SO Andorra Female 27 38.73
5 REHAN A . S BENGLEIL SO Libya Female 23 41.42
6 SFEZIWE SNETHEMBA MSOMI SO South Africa Female 22 42.72
7 HELENA AYINKAMIYE SO Rwanda Female 31 30.67
8 VANESA GOMEZ SO Spain Female 40 40.14
Preliminary F08 • 10:02 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ISABEL TRABADO SO Spain Female 36 34.92
2 JULIETTE RENEE ARHANT SO Senegal Female 21 36.03
3 SANDRA ARMSTRONG SO Great Britain Female 61 38.46
4 MAJA MICOREK SO Poland Female 20 37.56
5 ANA MILENA GOMEZ RESTREPO SO Colombia Female 30 28.59
6 MICHAELA KLOCKER SO Austria Female 49 38.69
7 OLGA ELENA DIAZ VILLEGAS SO Colombia Female 42 35.12
8 KATERINA PETKOVSKA SO North Macedonia Female 39 47.07
Preliminary F08 • 10:04 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ANKE VERWAEST SO Belgium Female 34 37.99
2 UNITY COLLINS SO New Zealand Female 28 40.90
3 NICOLE MORALES SO Puerto Rico Female 27 37.33
4 LIBBY SHEPPARD SO New Zealand Female 25 30.81
5 CATALINA VICTORIA DOMINGO SO Argentina Female 19 30.93
6 PORTIA JOHNSON SO New Zealand Female 29 30.97
7 CLIVENNE VISSARY TJENDERASA SO United Arab Emirates Female 18 29.92
Preliminary F09 • 10:06 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SURYA MOHANAN SO Bharat Female 24 31.07
2 ANGELINA GAVRINA SO Uzbekistan Female 22 27.49
3 CANDICE DAWN BAGAN SO Canada Female 43 32.07
4 MARIE TULPOVA SO Czech Republic Female 60 31.02
5 NARGAGNON DIENEBA COULIBALY SO Cote D'Ivoire Female 52 37.17
6 MELISSA NIKISHA NANAN SO Trinidad & Tobago Female 26 32.36
7 LIENE ROKJANE SO Latvia Female 18 24.64
Preliminary F09 • 10:08 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 CLAUDIA MARCELA RUEDA RUEDA SO Colombia Female 33 27.49
2 AIZHAN KALIBEKOVA SO Kazakhstan Female 34 24.78
3 NADIRA DEVICA MOHAN SO Trinidad & Tobago Female 21 26.63
4 ANNIKA SCHWAB SO Germany Female 22 25.00
5 SIGNIJA JOLANTA DUCINA SO Latvia Female 19 25.00
6 VICKI LEA STEPHEN SO South Africa Female 45 28.60
7 JESSICA STEWART SO Canada Female 28 31.46
8 NATALIA VITALEVNA TARASOVA SO Russia Female 43 28.29
Preliminary M08 • 10:10 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JUSTIN THOMPSON SO Canada Male 24 20.93
2 KARIM AMER ALJABBAREEN SO Jordan Male 30 33.14
3 MOHAMMED RASHID AL-RDINI SO Oman Male 30 55.00
4 MASHAL SAID AL AMRI SO Oman Male 21 23.13
5 LESZEK SIENKIEWICZ SO Poland Male 38 48.86
6 KAUSHIKA ASHOK ADVAITH A SO Bharat Male 23 41.13
7 DAN MAUREL FRANCIS KOUASSI SO Cote D'Ivoire Male 20 01:00.10
8 JONATHAN MICHAEL WILLIS SO United States Male 20 30.15
Preliminary M06 • 10:12 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FARIS ISSA ALSHAMSI SO United Arab Emirates Male 24 58.42
2 OMAR SANTINI SO San Marino Male 22 30.82
3 MANISH VERMA SO Bharat Male 27 35.28
4 MOHAMMED ALSHARAWI SO Palestine Male 21 40.69
5 CHRISTOPHER JOHN STRUS SO Canada Male 32 39.91
6 KENNEDY SEBY MARTHINO JOAO SO Bharat Male 30 32.30
7 ABDERRAHMANE MOUICI SO Algeria Male 18 28.75
8 HASAN SHAWQI NASER SO Bahrain Male 20 33.76
Preliminary M07 • 10:14 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 IVAN RODRIGUEZ SO Spain Male 36 26.59
2 IBRAHIMA HANE LY SO Senegal Male 30 38.02
3 HAKAN ALKIS SO Austria Male 31 49.93
4 MEHDI ZRIBI SO Tunisia Male 37 30.33
5 MARIO MICKOVSKI SO North Macedonia Male 22 33.69
6 STEFAN TRPKOVSKI SO North Macedonia Male 25 40.06
7 VINCENT MATTI SO Switzerland Male 38 32.41
8 HASSAN MOHAMMED S H AL-ANSARI SO Qatar Male 21 40.20
Preliminary M07 • 10:16 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ABDULRAHMAN DIYAELDIN A M EL-SIDIG SO Qatar Male 15 35.20
2 BADR ELIAS SO Saudi Arabia Male 19 43.67
3 OMAR MUSTAFA AHMED HARROUS SO Libya Male 36 34.44
4 MARKO TADIC SO Croatia Male 47 26.21
5 SAIF SALEH AL ALI SO United Arab Emirates Male 31 39.23
6 ELIA GASPERONI SO San Marino Male 27 28.91
7 ALI ARKAN AL AMERI SO United Arab Emirates Male 23 43.75
8 ROBERT TEBBUTT SO New Zealand Male 43 35.53
Preliminary M07 • 10:18 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 HARIS KRASIMIROV HADZHIEV SO Bulgaria Male 19 24.98
2 HASAN ABDULJALIL ZABEEL SO Bahrain Male 32 32.58
3 ABDULLA MOHAMMED ALKHALSAN SO United Arab Emirates Male 18 29.28
4 ZAKARIA TOUNSI SO Algeria Male 20 28.60
5 FAISAL JASIM ALMARZOOQI SO United Arab Emirates Male 21 26.78
6 KHALED ALBARGUTHI SO United Arab Emirates Male 24 30.34
7 ABDULAZIZ ALHARTHI SO Saudi Arabia Male 21 28.94
Preliminary M09 • 10:20 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
1 FAISAL ADEL ALGOSAIBI SO Saudi Arabia Male 28 38.90
2 SAM MICALLEF SO Malta Male 21 20.43
3 AYMEN BELHADJ SALAH SO Tunisia Male 25 25.78
4 YASSINE CHACHIA SO Tunisia Male 21 31.16
5 JUKO KINNUNEN SO Finland Male 24 23.32
6 KRISTUPAS VON GRAVROCK-GOES SO Lithuania Male 27 22.49
7 NAGNIN CHARLES-ERIC T - G OFFIA SO Cote D'Ivoire Male 22 26.71
8 MOHAMED MUSTAFA ALALI SO Bahrain Male 24 23.21
Preliminary M09 • 10:22 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DOUDOU LOUIS ALEXANDRE N'GOM SO Cote D'Ivoire Male 23 49.50
3 ANURUDDHA SHAHIKA HETTI ARACHCHI SO Serendib Male 36
6 FARIS KHOUJ SO Saudi Arabia Male 24 32.64
Preliminary M09 • 10:26 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
2 EBRAHIM MUSTAFA ALALI SO Bahrain Male 27 22.50
3 YASSINE KAMMOUN SO Tunisia Male 19 31.10
4 BALINT JOZSEF RACZ SO Hungary Male 20 18.89
5 KEENAN GROEP SO South Africa Male 23 20.21
6