Powerlifting

SCHEDULE & RESULTS

Men's Bench Press - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals M03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 LAURYNAS SAULIS SO Lithuania Male 25 100.00
1 VISHAL THIRUNAVUKARASU SO Bharat Male 20 85.00
2 SPYRIDON STEFAS SO Hellas Male 23 30.00
Finals M04 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DIMITRIOS-KYRIAKOS ANDRIOPOULOS SO Hellas Male 33 75.00
2 RYAN JOEL MCKENZIE STEWART SO New Zealand Male 37 72.50
1 SAMIR EMINOV SO Azerbaijan Male 39 15.00
Finals M05 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 QIANG MIN SO China Male 22 82.50
1 JEONGHO AN SO Korea Male 19 37.50
2 ABDUL AZIZ MOHAMMED AL BALUSHI SO Oman Male 20 20.00
4 TILEK AJIBAEV SO Kyrgyz Republic Male 16 0.00

Women's Bench Press - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals F03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 YARITZA PARRADO FERNANDEZ SO Cuba Female 26 32.50
4 MADELEINE PEREZ SO Venezuela Female 29 30.00
1 RUOJIA LI SO China Female 16 25.00
3 SAAGINAY ASANOVA SO Kyrgyz Republic Female 15 0.00

Men's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals M03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 LAURYNAS SAULIS SO Lithuania Male 25 415.00
1 VISHAL THIRUNAVUKARASU SO Bharat Male 20 362.50
2 SPYRIDON STEFAS SO Hellas Male 23 127.50
Finals M04 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DIMITRIOS-KYRIAKOS ANDRIOPOULOS SO Hellas Male 33 367.50
2 RYAN JOEL MCKENZIE STEWART SO New Zealand Male 37 320.00
1 SAMIR EMINOV SO Azerbaijan Male 39 140.00
Finals M05 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 QIANG MIN SO China Male 22 390.00
1 JEONGHO AN SO Korea Male 19 252.50
2 ABDUL AZIZ MOHAMMED AL BALUSHI SO Oman Male 20 150.00
4 TILEK AJIBAEV SO Kyrgyz Republic Male 16 120.00

Women's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals F03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MADELEINE PEREZ SO Venezuela Female 29 170.00
1 RUOJIA LI SO China Female 16 135.00
3 SAAGINAY ASANOVA SO Kyrgyz Republic Female 15 65.00
2 YARITZA PARRADO FERNANDEZ SO Cuba Female 26 122.50

Men's Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals M03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 LAURYNAS SAULIS SO Lithuania Male 25 175.00
1 VISHAL THIRUNAVUKARASU SO Bharat Male 20 155.00
2 SPYRIDON STEFAS SO Hellas Male 23 55.00
Finals M04 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DIMITRIOS-KYRIAKOS ANDRIOPOULOS SO Hellas Male 33 160.00
2 RYAN JOEL MCKENZIE STEWART SO New Zealand Male 37 145.00
1 SAMIR EMINOV SO Azerbaijan Male 39 80.00
Finals M05 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 QIANG MIN SO China Male 22 160.00
1 JEONGHO AN SO Korea Male 19 125.00
2 ABDUL AZIZ MOHAMMED AL BALUSHI SO Oman Male 20 75.00
4 TILEK AJIBAEV SO Kyrgyz Republic Male 16 70.00

Women's Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals F03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 YARITZA PARRADO FERNANDEZ SO Cuba Female 26 90.00
4 MADELEINE PEREZ SO Venezuela Female 29 80.00
1 RUOJIA LI SO China Female 16 70.00
3 SAAGINAY ASANOVA SO Kyrgyz Republic Female 15 40.00

Men's Squat - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals M03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 LAURYNAS SAULIS SO Lithuania Male 25 140.00
1 VISHAL THIRUNAVUKARASU SO Bharat Male 20 122.50
2 SPYRIDON STEFAS SO Hellas Male 23 42.50
Finals M04 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DIMITRIOS-KYRIAKOS ANDRIOPOULOS SO Hellas Male 33 132.50
2 RYAN JOEL MCKENZIE STEWART SO New Zealand Male 37 102.50
1 SAMIR EMINOV SO Azerbaijan Male 39 45.00
Finals M05 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 QIANG MIN SO China Male 22 147.50
1 JEONGHO AN SO Korea Male 19 90.00
2 ABDUL AZIZ MOHAMMED AL BALUSHI SO Oman Male 20 55.00
4 TILEK AJIBAEV SO Kyrgyz Republic Male 16 50.00

Women's Squat - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals F03 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MADELEINE PEREZ SO Venezuela Female 29 60.00
1 RUOJIA LI SO China Female 16 40.00
3 SAAGINAY ASANOVA SO Kyrgyz Republic Female 15 25.00
2 YARITZA PARRADO FERNANDEZ SO Cuba Female 26 0.00

Men's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GUANGWEN YANG SO China Male 21 85.00
4 TUSHARNATH SINGH - SO Bharat Male 22 75.00
2 MARK BOLLA SO Hungary Male 21 70.00
1 JAEHA CHOI SO Korea Male 17 62.50
Finals M06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 PHIL WADE BROWN SO Canada Male 55 65.00
2 MITCH KAYE HIBDON SO United States of America Male 29 52.50
3 DIMITRI SCOTTY LEVEQUE SO Mauritius Male 25 50.00
Finals M08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SALMAN SHEHAB SO Kuwait Male 18 60.00
2 WHILNNER ARMANDO LAZO SO Venezuela Male 23 40.00
3 SAIFULLAH SOLANGI SO Pakistan Male 20 40.00
Finals M09 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MITCH STUART BETSWORTH SO United States of America Male 28 130.00
2 DAVID JOSHUA NICHOLSON SO Canada Male 28 105.00
3 GADIM ABBASOV SO Azerbaijan Male 33 50.00
4 JIVEN VERDI NAALDIJK SO Curacao Male 29 45.00
Finals M01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ABBAS MOHAMMED TARESH SO Iraq Male 21 52.50
1 MARCEL GOLACZ SO Austria Male 27 50.00
3 SASCHA JOHANNES MAIKL SO Austria Male 44 35.00

Women's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F04 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 EUNSEO LEE SO Korea Female 22 37.50
2 JUNKI PAHADIN SO Bharat Female 22 35.00
3 SAMUELLA MARIE PERRINE SO Mauritius Female 22 35.00
Finals F01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MAHASEN KAMEL HASSAN SO Egypt Female 24 38.78
3 KAMILA WOZNA SO Poland Female 22 30.01
1 KADIATOU DIARRA SO Burkina Faso Female 27 16.34

Men's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 PHIL WADE BROWN SO Canada Male 55 360.00
3 DIMITRI SCOTTY LEVEQUE SO Mauritius Male 25 270.00
2 MITCH KAYE HIBDON SO United States of America Male 29 217.50
Finals M07 • 10:00 AM - Official Finished
Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GUANGWEN YANG SO China Male 21 377.50
1 JAEHA CHOI SO Korea Male 17 380.00
4 TUSHARNATH SINGH - SO Bharat Male 22 350.00
2 MARK BOLLA SO Hungary Male 21 347.50
Finals M08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SALMAN SHEHAB SO Kuwait Male 18 250.00
3 SAIFULLAH SOLANGI SO Pakistan Male 20 245.00
2 WHILNNER ARMANDO LAZO SO Venezuela Male 23 215.00
Finals M09 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DAVID JOSHUA NICHOLSON SO Canada Male 28 500.00
1 MITCH STUART BETSWORTH SO United States of America Male 28 437.50
3 GADIM ABBASOV SO Azerbaijan Male 33 270.00
4 JIVEN VERDI NAALDIJK SO Curacao Male 29 130.00

Women's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals F04 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 EUNSEO LEE SO Korea Female 22 237.50
2 JUNKI PAHADIN SO Bharat Female 22 170.00
3 SAMUELLA MARIE PERRINE SO Mauritius Female 22 85.00

Men's Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 PHIL WADE BROWN SO Canada Male 55 170.00
3 DIMITRI SCOTTY LEVEQUE SO Mauritius Male 25 125.00
2 MITCH KAYE HIBDON SO United States of America Male 29 105.00
Finals M07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JAEHA CHOI SO Korea Male 17 172.50
2 MARK BOLLA SO Hungary Male 21 167.50
4 TUSHARNATH SINGH - SO Bharat Male 22 165.00
3 GUANGWEN YANG SO China Male 21 160.00
Finals M01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ABBAS MOHAMMED TARESH SO Iraq Male 21 85.00
3 SASCHA JOHANNES MAIKL SO Austria Male 44 82.50
1 MARCEL GOLACZ SO Austria Male 27 75.00
Finals M08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SAIFULLAH SOLANGI SO Pakistan Male 20 115.00
1 SALMAN SHEHAB SO Kuwait Male 18 105.00
2 WHILNNER ARMANDO LAZO SO Venezuela Male 23 90.00
Finals M09 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DAVID JOSHUA NICHOLSON SO Canada Male 28 202.50
1 MITCH STUART BETSWORTH SO United States of America Male 28 170.00
3 GADIM ABBASOV SO Azerbaijan Male 33 120.00
4 JIVEN VERDI NAALDIJK SO Curacao Male 29 50.00

Women's Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F04 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 EUNSEO LEE SO Korea Female 22 110.00
2 JUNKI PAHADIN SO Bharat Female 22 75.00
3 SAMUELLA MARIE PERRINE SO Mauritius Female 22 0.00
Finals F01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KAMILA WOZNA SO Poland Female 22 88.02
2 MAHASEN KAMEL HASSAN SO Egypt Female 24 79.84
1 KADIATOU DIARRA SO Burkina Faso Female 27 20.43

Men's Squat - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 PHIL WADE BROWN SO Canada Male 55 125.00
3 DIMITRI SCOTTY LEVEQUE SO Mauritius Male 25 95.00
2 MITCH KAYE HIBDON SO United States of America Male 29 60.00
Finals M07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JAEHA CHOI SO Korea Male 17 145.00
3 GUANGWEN YANG SO China Male 21 132.50
2 MARK BOLLA SO Hungary Male 21 110.00
4 TUSHARNATH SINGH - SO Bharat Male 22 110.00
Finals M08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 SAIFULLAH SOLANGI SO Pakistan Male 20 90.00
1 SALMAN SHEHAB SO Kuwait Male 18 85.00
2 WHILNNER ARMANDO LAZO SO Venezuela Male 23 85.00
Finals M09 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DAVID JOSHUA NICHOLSON SO Canada Male 28 192.50
1 MITCH STUART BETSWORTH SO United States of America Male 28 137.50
3 GADIM ABBASOV SO Azerbaijan Male 33 100.00
4 JIVEN VERDI NAALDIJK SO Curacao Male 29 35.00

Women's Squat - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals F04 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 EUNSEO LEE SO Korea Female 22 90.00
2 JUNKI PAHADIN SO Bharat Female 22 60.00
3 SAMUELLA MARIE PERRINE SO Mauritius Female 22 50.00

Men's Combined Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals M01 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
128 ABBAS MOHAMMED TARESH SO Iraq Male 21 137.50
103 MARCEL GOLACZ SO Austria Male 27 125.00
68 SASCHA JOHANNES MAIKL SO Austria Male 44 117.50

Women's Combined Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals F01 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
82 MAHASEN KAMEL HASSAN SO Egypt Female 24 118.62
51 KAMILA WOZNA SO Poland Female 22 118.03
28 KADIATOU DIARRA SO Burkina Faso Female 27 36.77

Men's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M10 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 BOBBY ELWOOD HILL SO United States of America Male 44 70.00
2 JOSE OSCAR VELAZQUEZ MARTINEZ SO Mexico Male 42 67.50
3 FRANK ESER SO Germany Male 44 65.00
Finals M11 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 BLEDDYN RHYS GIBBS SO Great Britain Male 19 75.00
1 ADI SULA SO Albania Male 18 60.00
3 HAIDER AHMED SO Pakistan Male 15 55.00
Finals M12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 HARISH VENKATESH SO Bharat Male 22 80.00
3 ZINZAEL AGIR SO Nauru Male 21 77.50
2 NAWWAF BADER ALSAHLI SO Saudi Arabia Male 22 60.00
1 PENGQIANG GUO SO China Male 20 45.00
Finals M13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DANILO PASNICKI SO Germany Male 30 97.50
2 JESUS ISAAC TORRES CISNEROS SO Mexico Male 38 95.00
1 NONVIGBE JACQUES ADANNOU SO Benin Male 28 57.50

Women's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F05 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SULING XIONG SO China Female 20 50.00
3 CAROLINE NINA TANGITAU SO New Zealand Female 41 30.00
4 DUBAI SULTAN HADHBAN SO United Arab Emirates Female 15 25.00
1 SAMIYA PERWEEN SO Bharat Female 21 0.00
Finals F13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 YUXIN FAN SO China Female 19 35.00
3 JOYCE MARIE DE JESUS CRUZ SO Puerto Rico Female 25 30.00
2 SIYA SHIVAJI SARODE SO Bharat Female 17 25.00
Finals F06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JOSEE LYNN SEGUIN SO Canada Female 32 58.74
5 MARIA MANZOOR SO Pakistan Female 32 30.50
2 NARIMANE HOURI SO Algeria Female 21 25.24
4 SUDHAMANI POOJARI SO Bharat Female 27 20.00
3 CHUCHU LI SO China Female 27 0.00

Men's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M10 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 FRANK ESER SO Germany Male 44 335.00
1 BOBBY ELWOOD HILL SO United States of America Male 44 290.00
2 JOSE OSCAR VELAZQUEZ MARTINEZ SO Mexico Male 42 215.00
Finals M11 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 BLEDDYN RHYS GIBBS SO Great Britain Male 19 365.00
3 HAIDER AHMED SO Pakistan Male 15 250.00
1 ADI SULA SO Albania Male 18 230.00
Finals M12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 HARISH VENKATESH SO Bharat Male 22 365.00
3 ZINZAEL AGIR SO Nauru Male 21 287.50
1 PENGQIANG GUO SO China Male 20 285.00
2 NAWWAF BADER ALSAHLI SO Saudi Arabia Male 22 207.50
Finals M13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JESUS ISAAC TORRES CISNEROS SO Mexico Male 38 407.50
3 DANILO PASNICKI SO Germany Male 30 402.50
1 NONVIGBE JACQUES ADANNOU SO Benin Male 28 292.50

Women's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 YUXIN FAN SO China Female 19 172.50
2 SIYA SHIVAJI SARODE SO Bharat Female 17 170.00
3 JOYCE MARIE DE JESUS CRUZ SO Puerto Rico Female 25 145.00
Finals F05 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SULING XIONG SO China Female 20 295.00
3 CAROLINE NINA TANGITAU SO New Zealand Female 41 217.50
4 DUBAI SULTAN HADHBAN SO United Arab Emirates Female 15 100.00
1 SAMIYA PERWEEN SO Bharat Female 21 122.50
Finals F06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JOSEE LYNN SEGUIN SO Canada Female 32 308.40
2 NARIMANE HOURI SO Algeria Female 21 133.80
5 MARIA MANZOOR SO Pakistan Female 32 119.47
4 SUDHAMANI POOJARI SO Bharat Female 27 67.39
3 CHUCHU LI SO China Female 27 199.80

Men's Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M10 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 FRANK ESER SO Germany Male 44 150.00
1 BOBBY ELWOOD HILL SO United States of America Male 44 112.50
2 JOSE OSCAR VELAZQUEZ MARTINEZ SO Mexico Male 42 87.50
Finals M11 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 BLEDDYN RHYS GIBBS SO Great Britain Male 19 150.00
1 ADI SULA SO Albania Male 18 110.00
3 HAIDER AHMED SO Pakistan Male 15 95.00
Finals M12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 PENGQIANG GUO SO China Male 20 147.50
4 HARISH VENKATESH SO Bharat Male 22 145.00
3 ZINZAEL AGIR SO Nauru Male 21 125.00
2 NAWWAF BADER ALSAHLI SO Saudi Arabia Male 22 70.00
Finals M13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JESUS ISAAC TORRES CISNEROS SO Mexico Male 38 167.50
3 DANILO PASNICKI SO Germany Male 30 165.00
1 NONVIGBE JACQUES ADANNOU SO Benin Male 28 150.00

Women's Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F05 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SULING XIONG SO China Female 20 125.00
3 CAROLINE NINA TANGITAU SO New Zealand Female 41 105.00
1 SAMIYA PERWEEN SO Bharat Female 21 75.00
4 DUBAI SULTAN HADHBAN SO United Arab Emirates Female 15 45.00
Finals F13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SIYA SHIVAJI SARODE SO Bharat Female 17 87.50
1 YUXIN FAN SO China Female 19 85.00
3 JOYCE MARIE DE JESUS CRUZ SO Puerto Rico Female 25 65.00
Finals F06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JOSEE LYNN SEGUIN SO Canada Female 32 137.06
3 CHUCHU LI SO China Female 27 106.22
2 NARIMANE HOURI SO Algeria Female 21 78.26
5 MARIA MANZOOR SO Pakistan Female 32 50.84
4 SUDHAMANI POOJARI SO Bharat Female 27 0.00

Men's Squat - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M10 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 FRANK ESER SO Germany Male 44 120.00
1 BOBBY ELWOOD HILL SO United States of America Male 44 107.50
2 JOSE OSCAR VELAZQUEZ MARTINEZ SO Mexico Male 42 60.00
Finals M11 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 BLEDDYN RHYS GIBBS SO Great Britain Male 19 140.00
3 HAIDER AHMED SO Pakistan Male 15 100.00
1 ADI SULA SO Albania Male 18 60.00
Finals M12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 HARISH VENKATESH SO Bharat Male 22 140.00
1 PENGQIANG GUO SO China Male 20 92.50
3 ZINZAEL AGIR SO Nauru Male 21 85.00
2 NAWWAF BADER ALSAHLI SO Saudi Arabia Male 22 77.50
Finals M13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 JESUS ISAAC TORRES CISNEROS SO Mexico Male 38 145.00
3 DANILO PASNICKI SO Germany Male 30 140.00
1 NONVIGBE JACQUES ADANNOU SO Benin Male 28 85.00

Women's Squat - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F13 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SIYA SHIVAJI SARODE SO Bharat Female 17 57.50
1 YUXIN FAN SO China Female 19 52.50
3 JOYCE MARIE DE JESUS CRUZ SO Puerto Rico Female 25 50.00
Finals F05 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 SULING XIONG SO China Female 20 120.00
3 CAROLINE NINA TANGITAU SO New Zealand Female 41 82.50
1 SAMIYA PERWEEN SO Bharat Female 21 47.50
4 DUBAI SULTAN HADHBAN SO United Arab Emirates Female 15 30.00
Finals F06 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JOSEE LYNN SEGUIN SO Canada Female 32 112.59
3 CHUCHU LI SO China Female 27 93.58
4 SUDHAMANI POOJARI SO Bharat Female 27 47.39
5 MARIA MANZOOR SO Pakistan Female 32 38.13
2 NARIMANE HOURI SO Algeria Female 21 30.29

Men's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals M14 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 BRIAN EDWARD BEIRNE SO United States of America Male 32 102.50
1 YOANDY BELTRAN DELGADO SO Cuba Male 35 100.00
4 JOSE FREDY VARGAS SO Costa Rica Male 57 95.00
2 PETERO KANILIWA SO Fiji Male 25 70.00
Finals M15 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ABDELHADY GOMAA ABOUSOBIH SO Egypt Male 37 100.00
4 IVAN ALIYEV SO Kazakhstan Male 28 75.00
2 MOHAMAD AL BITAR SO Syria Male 25 60.00
3 HAMZA NAWAZ SO Pakistan Male 25 52.50
5 FADIR ABDOUL FADIR OUEDRAOGO SO Burkina Faso Male 29 50.00

Men's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals M14 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 BRIAN EDWARD BEIRNE SO United States of America Male 32 382.50
4 JOSE FREDY VARGAS SO Costa Rica Male 57 382.50
1 YOANDY BELTRAN DELGADO SO Cuba Male 35 370.00
2 PETERO KANILIWA SO Fiji Male 25 357.50
Finals M15 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 IVAN ALIYEV SO Kazakhstan Male 28 365.00
1 ABDELHADY GOMAA ABOUSOBIH SO Egypt Male 37 352.50
2 MOHAMAD AL BITAR SO Syria Male 25 302.50
5 FADIR ABDOUL FADIR OUEDRAOGO SO Burkina Faso Male 29 260.00
3 HAMZA NAWAZ SO Pakistan Male 25 257.50

Men's Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals M14 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 PETERO KANILIWA SO Fiji Male 25 157.50
3 BRIAN EDWARD BEIRNE SO United States of America Male 32 155.00
4 JOSE FREDY VARGAS SO Costa Rica Male 57 152.50
1 YOANDY BELTRAN DELGADO SO Cuba Male 35 140.00
Finals M15 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 IVAN ALIYEV SO Kazakhstan Male 28 165.00
2 MOHAMAD AL BITAR SO Syria Male 25 132.50
1 ABDELHADY GOMAA ABOUSOBIH SO Egypt Male 37 130.00
3 HAMZA NAWAZ SO Pakistan Male 25 120.00
5 FADIR ABDOUL FADIR OUEDRAOGO SO Burkina Faso Male 29 110.00

Men's Squat - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals M14 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 JOSE FREDY VARGAS SO Costa Rica Male 57 135.00
1 YOANDY BELTRAN DELGADO SO Cuba Male 35 130.00
2 PETERO KANILIWA SO Fiji Male 25 130.00
3 BRIAN EDWARD BEIRNE SO United States of America Male 32 125.00
Finals M15 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 IVAN ALIYEV SO Kazakhstan Male 28 125.00
1 ABDELHADY GOMAA ABOUSOBIH SO Egypt Male 37 122.50
2 MOHAMAD AL BITAR SO Syria Male 25 110.00
5 FADIR ABDOUL FADIR OUEDRAOGO SO Burkina Faso Male 29 100.00
3 HAMZA NAWAZ SO Pakistan Male 25 85.00

Men's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M16 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 WOJCIECH RADO SO Poland Male 23 152.50
1 CHARLIE WILLIAMS PHILLIPS SO United States of America Male 26 115.00
2 MUNSIF SULAYMAN JUMMAH ALZAWI SO Libya Male 28 95.00
Finals M17 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 JOSHUA N WARNER SO United States of America Male 41 110.00
4 ANURAG PRASAD SO Bharat Male 32 70.00
5 DANTE ANTONIO THOMPSON SO Cayman Islands Male 22 55.00
2 AEGIR AEGIR OLAFSSON SO Iceland Male 41 50.00
3 FUAD AL HASANI SO Jordan Male 29 0.00
Finals M18 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ELEMER BENJAMIN BARANYI SO Hungary Male 40 145.00
2 AARON DOUGLAS HIGGINS SO Canada Male 33 122.50
1 DANIEL JAY MOORES SO Canada Male 38 112.50
5 CALEB RAY CAIN SO United States of America Male 24 100.00
4 WONHO KANG SO Korea Male 24 90.00
Finals M19 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 VALERI KOLYOV MARINOV SO Bulgaria Male 46 70.00
3 - HABIB ULLAH SO Pakistan Male 19 60.00
2 YAOCHUAN ZHANG SO China Male 20 60.00
4 KOFFI MARC-LANDRY N'GUESSAN SO Cote D'Ivoire Male 24 0.00
Finals M02 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 TOBIAS SCHMIDT SO Germany Male 39 73.25
1 EMANUEL HORVATH SO Austria Male 29 36.50
3 MOHAMMED NASSER AL MUKHAINI SO Oman Male 20 19.34

Women's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MILIANA TINAINAMAMA NAGASAU SO Fiji Female 18 67.50
1 NEDA PABILIONYTE SO Lithuania Female 23 65.00
2 JESSICA HELGA STEINBRUECK SO Germany Female 20 35.00
Finals F08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARLEY CRYSTAL GAYLER SO Canada Female 27 60.00
3 OXANA SARYCHEVA SO Kazakhstan Female 24 47.50
2 GIMYO IM SO Korea Female 25 45.00
Finals F02 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GERALDINE FITZSIMMONS SO Great Britain Female 53 42.73
2 CHELSEA ALEXIS SCHULTZ SO United States of America Female 42 39.00
1 REETU CHAHAL SO Canada Female 32 36.39

Men's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M16 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 WOJCIECH RADO SO Poland Male 23 562.50
2 CHARLIE WILLIAMS PHILLIPS SO United States of America Male 26 475.00
3 MUNSIF SULAYMAN JUMMAH ALZAWI SO Libya Male 28 470.00
Finals M17 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ANURAG PRASAD SO Bharat Male 32 357.50
1 JOSHUA N WARNER SO United States of America Male 41 340.00
5 DANTE ANTONIO THOMPSON SO Cayman Islands Male 22 222.50
2 AEGIR AEGIR OLAFSSON SO Iceland Male 41 180.00
3 FUAD AL HASANI SO Jordan Male 29 160.00
Finals M18 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 WONHO KANG SO Korea Male 24 625.00
2 AARON DOUGLAS HIGGINS SO Canada Male 33 472.50
1 DANIEL JAY MOORES SO Canada Male 38 462.50
5 CALEB RAY CAIN SO United States of America Male 24 435.00
Finals M19 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 YAOCHUAN ZHANG SO China Male 20 315.00
3 - HABIB ULLAH SO Pakistan Male 19 300.00
1 VALERI KOLYOV MARINOV SO Bulgaria Male 46 260.00

Women's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals F08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARLEY CRYSTAL GAYLER SO Canada Female 27 292.50
2 GIMYO IM SO Korea Female 25 282.50
3 OXANA SARYCHEVA SO Kazakhstan Female 24 207.50
Finals F07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NEDA PABILIONYTE SO Lithuania Female 23 322.50
3 MILIANA TINAINAMAMA NAGASAU SO Fiji Female 18 307.50
2 JESSICA HELGA STEINBRUECK SO Germany Female 20 160.00

Men's Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M16 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 MUNSIF SULAYMAN JUMMAH ALZAWI SO Libya Male 28 220.00
3 WOJCIECH RADO SO Poland Male 23 200.00
1 CHARLIE WILLIAMS PHILLIPS SO United States of America Male 26 197.50
Finals M17 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ANURAG PRASAD SO Bharat Male 32 150.00
1 JOSHUA N WARNER SO United States of America Male 41 122.50
5 DANTE ANTONIO THOMPSON SO Cayman Islands Male 22 110.00
3 FUAD AL HASANI SO Jordan Male 29 95.00
2 AEGIR AEGIR OLAFSSON SO Iceland Male 41 85.00
Finals M02 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 TOBIAS SCHMIDT SO Germany Male 39 112.69
1 EMANUEL HORVATH SO Austria Male 29 78.62
3 MOHAMMED NASSER AL MUKHAINI SO Oman Male 20 30.94
Finals M18 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 WONHO KANG SO Korea Male 24 270.00
1 DANIEL JAY MOORES SO Canada Male 38 180.00
2 AARON DOUGLAS HIGGINS SO Canada Male 33 172.50
3 ELEMER BENJAMIN BARANYI SO Hungary Male 40 170.00
5 CALEB RAY CAIN SO United States of America Male 24 170.00
Finals M19 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 - HABIB ULLAH SO Pakistan Male 19 145.00
2 YAOCHUAN ZHANG SO China Male 20 145.00
1 VALERI KOLYOV MARINOV SO Bulgaria Male 46 120.00
4 KOFFI MARC-LANDRY N'GUESSAN SO Cote D'Ivoire Male 24 100.00

Women's Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NEDA PABILIONYTE SO Lithuania Female 23 142.50
3 MILIANA TINAINAMAMA NAGASAU SO Fiji Female 18 135.00
2 JESSICA HELGA STEINBRUECK SO Germany Female 20 80.00
Finals F08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARLEY CRYSTAL GAYLER SO Canada Female 27 130.00
2 GIMYO IM SO Korea Female 25 120.00
3 OXANA SARYCHEVA SO Kazakhstan Female 24 100.00
Finals F02 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 GERALDINE FITZSIMMONS SO Great Britain Female 53 102.54
2 CHELSEA ALEXIS SCHULTZ SO United States of America Female 42 75.94
1 REETU CHAHAL SO Canada Female 32 68.74

Men's Squat - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M16 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 WOJCIECH RADO SO Poland Male 23 210.00
1 CHARLIE WILLIAMS PHILLIPS SO United States of America Male 26 162.50
2 MUNSIF SULAYMAN JUMMAH ALZAWI SO Libya Male 28 155.00
Finals M17 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 ANURAG PRASAD SO Bharat Male 32 137.50
1 JOSHUA N WARNER SO United States of America Male 41 107.50
3 FUAD AL HASANI SO Jordan Male 29 65.00
5 DANTE ANTONIO THOMPSON SO Cayman Islands Male 22 57.50
2 AEGIR AEGIR OLAFSSON SO Iceland Male 41 45.00
Finals M18 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 WONHO KANG SO Korea Male 24 265.00
2 AARON DOUGLAS HIGGINS SO Canada Male 33 177.50
1 DANIEL JAY MOORES SO Canada Male 38 170.00
5 CALEB RAY CAIN SO United States of America Male 24 165.00
3 ELEMER BENJAMIN BARANYI SO Hungary Male 40 0.00
Finals M19 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 YAOCHUAN ZHANG SO China Male 20 110.00
3 - HABIB ULLAH SO Pakistan Male 19 95.00
1 VALERI KOLYOV MARINOV SO Bulgaria Male 46 70.00
4 KOFFI MARC-LANDRY N'GUESSAN SO Cote D'Ivoire Male 24 60.00

Women's Squat - Powerlifting • From 10:00 AM to 1:00 PM

Finals F07 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 NEDA PABILIONYTE SO Lithuania Female 23 115.00
3 MILIANA TINAINAMAMA NAGASAU SO Fiji Female 18 105.00
2 JESSICA HELGA STEINBRUECK SO Germany Female 20 45.00
Finals F08 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 GIMYO IM SO Korea Female 25 117.50
1 MARLEY CRYSTAL GAYLER SO Canada Female 27 102.50
3 OXANA SARYCHEVA SO Kazakhstan Female 24 60.00

Men's Combined Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals M02 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
104 TOBIAS SCHMIDT SO Germany Male 39 185.94
133 EMANUEL HORVATH SO Austria Male 29 115.13
110 MOHAMMED NASSER AL MUKHAINI SO Oman Male 20 50.28

Women's Combined Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 2:00 PM to 5:00 PM

Finals F02 • 2:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
10 GERALDINE FITZSIMMONS SO Great Britain Female 53 145.27
38 CHELSEA ALEXIS SCHULTZ SO United States of America Female 42 114.94
74 REETU CHAHAL SO Canada Female 32 105.13

Men's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M20 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JORGE JONEL LOPEZ RODRIGUEZ SO Puerto Rico Male 26 100.00
2 KAI KRUEGER SO Germany Male 38 92.50
4 IBRAHIM ABDULLA ALHAMMADI SO United Arab Emirates Male 36 80.00
1 JORDAN OWEN MCLEAN SO Cayman Islands Male 26 75.00
Finals M21 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 RYAN KEALEY SO Canada Male 27 135.00
2 HYEONGRAK KIM SO Korea Male 25 120.00
3 SERGEJ EBERT SO Germany Male 41 105.00
Finals M22 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 KOSTADIN DIMITROV VELKOV SO Bulgaria Male 18 120.00
1 KHALED ARIBI SO Algeria Male 32 80.00
3 KARIM AL JABBAREEN SO Jordan Male 30 0.00
4 RICHARD BRIAN SOPHOLA SO Seychelles Male 31 0.00
Finals M23 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 SIS-QO CAIN SO Nauru Male 22 140.00
3 MALACHI SYLVESTER SO Trinidad and Tobago Male 31 90.00
1 JOSE EMMANUEL OBANDO SO Costa Rica Male 36 85.00
2 MICHAEL ZENTGRAF SO Germany Male 35 80.00
4 HAMAD MUBARAK TH J AL-JABER SO Qatar Male 49 0.00

Women's Bench Press - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F09 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 AYA AL BARRI SO Syria Female 25 40.00
1 ALEXANDRA ANDRYUCHSHENKO SO Kazakhstan Female 29 35.00
3 KALEI KALEIALOHAMULILOAKEANUENUE LEE SO United States of America Female 38 32.50
Finals F10 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 YENDRI TATIANA SOLANO SO Costa Rica Female 29 65.00
1 MONIA KHALIFA ABDALLAH EZAWI SO Libya Female 34 60.00
3 DANIELA MARIA MENDEZ SO Costa Rica Female 30 45.00
Finals F11 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 KADAFIE ANTHONY SO Trinidad and Tobago Female 39 45.00
1 MARIA SIGURJONSDOTTIR SO Iceland Female 40 45.00
2 LYNETT REBBECCA WILLIAMS SO New Zealand Female 31 40.00
Finals F12 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 VASILIKI-YPAPANTI LYKOU SO Hellas Female 26 45.00
2 AZHAR ALI ALSINAN SO Saudi Arabia Female 30 27.50
3 TAIF ALENEZI SO Kuwait Female 23 20.00

Men's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals M20 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JORGE JONEL LOPEZ RODRIGUEZ SO Puerto Rico Male 26 470.00
2 KAI KRUEGER SO Germany Male 38 427.50
4 IBRAHIM ABDULLA ALHAMMADI SO United Arab Emirates Male 36 372.50
1 JORDAN OWEN MCLEAN SO Cayman Islands Male 26 297.50
Finals M21 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 HYEONGRAK KIM SO Korea Male 25 680.00
1 RYAN KEALEY SO Canada Male 27 547.50
3 SERGEJ EBERT SO Germany Male 41 470.00
Finals M22 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 KOSTADIN DIMITROV VELKOV SO Bulgaria Male 18 365.00
1 KHALED ARIBI SO Algeria Male 32 340.00
4 RICHARD BRIAN SOPHOLA SO Seychelles Male 31 305.00
3 KARIM AL JABBAREEN SO Jordan Male 30 197.50
Finals M23 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 SIS-QO CAIN SO Nauru Male 22 550.00
1 JOSE EMMANUEL OBANDO SO Costa Rica Male 36 420.00
3 MALACHI SYLVESTER SO Trinidad and Tobago Male 31 390.00
2 MICHAEL ZENTGRAF SO Germany Male 35 327.50
4 HAMAD MUBARAK TH J AL-JABER SO Qatar Male 49 150.00

Women's Combined Squat, Bench Press and Deadlift - Powerlifting • From 10:00 AM to 5:00 PM

Finals F09 • 10:00 AM - Official Finished