50M race • Scheduled to start at 3:00 PM
Preliminary Round • 3:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 MAJA LUNDBERG SO Sweden Female 17 00:00:15.73
4 MINETTE DANI SO Sweden Female 17 00:00:16.09
5 ISABELLE EDLUND SO Sweden Female 23 00:00:24.03
Preliminary Round • 3:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 OLIVER DANVIND SO Sweden Male 22 00:01:09.55
3 NILS TISELL SO Sweden Male 22 00:00:17.22
4 ERIK ANTH JACOBSSON SO Sweden Male 19 00:00:11.08
5 JESPER ERIKSSON NYLUND SO Sweden Male 23 00:00:20.03
6 ERIK HAMMARBERG SO Sweden Male 17 00:00:11.59
Preliminary Round • 3:20 PM
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ERIK BERNHARDSSON SO Sweden Male 23
4 ELIAS EMANDER SO Sweden Male 23
5 JIMMY ANDERSSON SO Sweden Male 25
25M race • Scheduled to start at 4:00 PM
Preliminary Round • 4:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MINETTE DANI SO Sweden Female 17 00:00:09.66
2 ANETTE ENGSTROM SO Sweden Female 44 00:00:09.35
4 MAJA LUNDBERG SO Sweden Female 17 00:00:08.70
5 ISABELLE EDLUND SO Sweden Female 23 00:00:12.23
Preliminary Round • 4:05 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 ERIK HAMMARBERG SO Sweden Male 17 00:00:06.66
3 NILS TISELL SO Sweden Male 22 00:00:07.97
4 OLIVER DANVIND SO Sweden Male 22 00:00:23.07
5 JESPER ERIKSSON NYLUND SO Sweden Male 23 00:00:09.06
Preliminary Round • 4:10 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 MARTIN KOMHEDEN SO Sweden Male 39 00:00:07.99
2 PONTUS CARLSSON SO Sweden Male 29 00:00:08.83
3 ALEKSANDER HOPPPER SO Sweden Male 27 00:00:06.23
4 JIMMY ANDERSSON SO Sweden Male 25 00:00:05.97
5 ELIAS EMANDER SO Sweden Male 23 00:00:07.16
400M race • Scheduled to start at 4:30 PM
Preliminary Round • 4:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DESIREE LUNDIN SO Sweden Female 29 00:03:17.50
4 LINA GUSTAFSSON SO Sweden Female 35 00:02:50.02
5 CAROLINA LUKKA SO Sweden Female 28 00:02:46.51
6 SARA NYSTROM SO Sweden Female 23 00:02:10.67
Preliminary Round • 4:37 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DANIEL PATTERSSON SO Sweden Male 29 00:01:29.65
3 OSKAR KARELL SO Sweden Male 28 00:01:45.14
4 VICTOR HAGGH SO Sweden Male 17 00:01:35.62
5 JONATAN ROTH SO Sweden Male 23 00:01:38.23
6 EMIL FOGELSTROM SO Sweden Male 28 00:01:52.95
7 JOHAN OZGUN SO Sweden Male 26 00:01:54.39
Preliminary Round • 4:44 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 GORAN LUND SO Sweden Male 32 00:01:37.23
3 NIKLAS MOBERG SO Sweden Male 44 00:02:19.37
4 DAREK LEKANDER SO Sweden Male 38 00:03:02.73
5 LASSE JANSSON SO Sweden Male 49 00:02:05.78
6 SIMON MARTINSON SO Sweden Male 33 00:01:36.95
7 NIKLAS CLAESSON SO Sweden Male 30 00:02:53.99
100M race • Scheduled to start at 6:00 PM
Preliminary Round • 6:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 JOHAN HOLM SO Sweden Male 53 00:00:21.12
4 RICKY LANDGRAFF SO Sweden Male 28 00:00:15.76
5 PETER NILSSON SO Sweden Male 46 00:00:21.35
6 WILHELM GUSTAVSSON PRESTOR SO Sweden Male 18 00:00:31.43
800M race • Scheduled to start at 6:00 PM
Preliminary Round • 6:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 LINA GUSTAFSSON SO Sweden Female 35 00:06:46.33
3 VICTOR HAGGH SO Sweden Male 17 00:03:38.14
4 OSKAR KARELL SO Sweden Male 28 00:03:49.06
5 SIMON MARTINSON SO Sweden Male 33 00:03:48.56
6 NIKLAS MOBERG SO Sweden Male 44 00:05:18.63
7 SARA NYSTROM SO Sweden Female 23 00:04:55.81
8 JONATAN ROTH SO Sweden Male 23 00:03:42.83
200M race • Scheduled to start at 6:30 PM
Preliminary Round • 6:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 DANIEL PATTERSSON SO Sweden Male 29 00:00:38.55
3 NIKLAS CLAESSON SO Sweden Male 30 00:00:49.53
4 RICKY LANDGRAFF SO Sweden Male 28 00:00:34.13
5 EMIL FOGELSTROM SO Sweden Male 28 00:00:42.99
6 GORAN LUND SO Sweden Male 32 00:00:39.54
Preliminary Round • 6:35 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DAREK LEKANDER SO Sweden Male 38 00:01:04.13
4 PETER NILSSON SO Sweden Male 46 00:00:49.10
5 JOHAN HOLM SO Sweden Male 53 00:00:50.25
6 LASSE JANSSON SO Sweden Male 49 00:00:46.82
Preliminary Round • 6:40 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 DESIREE LUNDIN SO Sweden Female 29 00:01:26.76
4 WILHELM GUSTAVSSON PRESTOR SO Sweden Male 18 00:01:29.73
5 JOHAN OZGUN SO Sweden Male 26 00:00:42.91
6 CAROLINA LUKKA SO Sweden Female 28 00:01:07.24
50M race • Scheduled to start at 5:30 PM
Final F01 • 5:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 MINETTE DANI SO Sweden Female 17 00:00:13.67
4 MAJA LUNDBERG SO Sweden Female 17 00:00:14.28
3 ISABELLE EDLUND SO Sweden Female 23 00:00:21.49
Final M01 • 5:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
2 ERIK BERNHARDSSON SO Sweden Male 23 00:00:09.98
5 ERIK ANTH JACOBSSON SO Sweden Male 19 00:00:10.20
4 JIMMY ANDERSSON SO Sweden Male 25 00:00:10.35
3 ERIK HAMMARBERG SO Sweden Male 17 00:00:11.08
6 ELIAS EMANDER SO Sweden Male 23 00:00:13.17
Final M02 • 5:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 NILS TISELL SO Sweden Male 22 00:00:15.75
5 JESPER ERIKSSON NYLUND SO Sweden Male 23 00:00:16.24
3 OLIVER DANVIND SO Sweden Male 22 00:00:58.13
100M race • Scheduled to start at 6:00 PM
Final Round M01 • 6:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 RICKY LANDGRAFF SO Sweden Male 28 00:00:15.81
5 JOHAN HOLM SO Sweden Male 53 00:00:22.04
3 PETER NILSSON SO Sweden Male 46 00:00:23.75
6 WILHELM GUSTAVSSON PRESTOR SO Sweden Male 18 00:00:29.91
25M race • Scheduled to start at 6:30 PM
Final Round F01 • 6:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MAJA LUNDBERG SO Sweden Female 17 00:00:07.60
2 MINETTE DANI SO Sweden Female 17 00:00:08.07
3 ANETTE ENGSTROM SO Sweden Female 44 00:00:08.50
1 ISABELLE EDLUND SO Sweden Female 23 00:00:13.43
Final Round M01 • 6:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 JIMMY ANDERSSON SO Sweden Male 25 00:00:05.81
4 ALEKSANDER HOPPPER SO Sweden Male 27 00:00:05.99
2 ERIK HAMMARBERG SO Sweden Male 17 00:00:06.09
1 ELIAS EMANDER SO Sweden Male 23 00:00:07.06
Final Round M02 • 6:30 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 MARTIN KOMHEDEN SO Sweden Male 39 00:00:07.20
2 JESPER ERIKSSON NYLUND SO Sweden Male 23 00:00:07.75
5 NILS TISELL SO Sweden Male 22 00:00:07.97
3 PONTUS CARLSSON SO Sweden Male 29 00:00:08.40
1 OLIVER DANVIND SO Sweden Male 22 00:00:26.27
400M race • Scheduled to start at 7:00 PM
Final Round F01 • 7:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 SARA NYSTROM SO Sweden Female 23 00:02:09.47
3 CAROLINA LUKKA SO Sweden Female 28 00:02:29.74
2 LINA GUSTAFSSON SO Sweden Female 35 00:02:36.46
1 DESIREE LUNDIN SO Sweden Female 29 00:03:12.64
Final Round M01 • 7:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 DANIEL PATTERSSON SO Sweden Male 29 00:01:20.45
4 VICTOR HAGGH SO Sweden Male 17 00:01:22.88
3 SIMON MARTINSON SO Sweden Male 33 00:01:23.18
2 GORAN LUND SO Sweden Male 32 00:01:31.87
1 JONATAN ROTH SO Sweden Male 23 00:01:41.95
Final Round M02 • 7:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 OSKAR KARELL SO Sweden Male 28 00:01:23.23
1 JOHAN OZGUN SO Sweden Male 26 00:01:40.57
2 EMIL FOGELSTROM SO Sweden Male 28 00:01:51.57
Final Round M03 • 7:00 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 LASSE JANSSON SO Sweden Male 49 00:01:53.94
2 NIKLAS CLAESSON SO Sweden Male 30 00:02:03.09
3 NIKLAS MOBERG SO Sweden Male 44 00:02:12.05
1 DAREK LEKANDER SO Sweden Male 38 00:02:41.83
4 X 100 M relay • Scheduled to start at 7:20 PM
Preliminary Round • 7:20 PM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
3 ELIAS EMANDER SO Sweden Male 23 00:01:53.85
3 EMIL FOGELSTROM SO Sweden Male 28 00:01:53.85
3 DESIREE LUNDIN SO Sweden Female 29 00:01:53.85
3 CAROLINA LUKKA SO Sweden Female 28 00:01:53.85
4 JOHAN HOLM SO Sweden Male 53 00:02:00.30
4 DAREK LEKANDER SO Sweden Male 38 00:02:00.30
4 LASSE JANSSON SO Sweden Male 49 00:02:00.30
4 WILHELM GUSTAVSSON PRESTOR SO Sweden Male 18 00:02:00.30
5 JOHAN OZGUN SO Sweden Male 26 00:02:58.53
5 NIKLAS CLAESSON SO Sweden Male 30 00:02:58.53
5 GORAN LUND SO Sweden Male 32 00:02:58.53
5 DANIEL PATTERSSON SO Sweden Male 29 00:02:58.53
6 SARA NYSTROM SO Sweden Female 23 00:01:47.43
6 OSKAR KARELL SO Sweden Male 28 00:01:47.43
6 NIKLAS MOBERG SO Sweden Male 44 00:01:47.43
6 JONATAN ROTH SO Sweden Male 23 00:01:47.43
800M race • Scheduled to start at 10:00 AM
Final Round M01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 VICTOR HAGGH SO Sweden Male 17 00:03:24.77
3 SIMON MARTINSON SO Sweden Male 33 00:03:33.65
2 JONATAN ROTH SO Sweden Male 23 00:03:44.41
4 OSKAR KARELL SO Sweden Male 28 00:04:06.07
Final Round MX01 • 10:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
1 SARA NYSTROM SO Sweden Female 23 00:04:55.56
2 NIKLAS MOBERG SO Sweden Male 44 00:05:04.39
3 LINA GUSTAFSSON SO Sweden Female 35 00:06:34.94
200M race • Scheduled to start at 10:30 AM
Final Round M01 • 10:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 RICKY LANDGRAFF SO Sweden Male 28 00:00:34.26
3 GORAN LUND SO Sweden Male 32 00:00:36.61
5 DANIEL PATTERSSON SO Sweden Male 29 00:00:39.02
Final Round M02 • 10:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
4 JOHAN OZGUN SO Sweden Male 26 00:00:39.56
2 NIKLAS CLAESSON SO Sweden Male 30 00:00:40.38
5 EMIL FOGELSTROM SO Sweden Male 28 00:00:41.02
3 LASSE JANSSON SO Sweden Male 49 00:00:45.26
7 JOHAN HOLM SO Sweden Male 53 00:00:47.04
6 PETER NILSSON SO Sweden Male 46 00:00:54.52
Final Round MX03 • 10:30 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
5 CAROLINA LUKKA SO Sweden Female 28 00:00:55.27
4 DAREK LEKANDER SO Sweden Male 38 00:00:55.31
3 DESIREE LUNDIN SO Sweden Female 29 00:01:15.95
6 WILHELM GUSTAVSSON PRESTOR SO Sweden Male 18 00:01:18.65
4 X 100 M relay • Scheduled to start at 11:00 AM
Final Round D01 • 11:00 AM - Official Finished
Place Lane Name Delegation Gender Age Results
6 JOHAN OZGUN SO Sweden Male 26 00:01:24.16
6 NIKLAS CLAESSON SO Sweden Male 30 00:01:24.16
6 GORAN LUND SO Sweden Male 32 00:01:24.16
6 DANIEL PATTERSSON SO Sweden Male 29 00:01:24.16
4 SARA NYSTROM SO Sweden Female 23 00:01:37.16
4 OSKAR KARELL SO Sweden Male 28 00:01:37.16
4 NIKLAS MOBERG SO Sweden Male 44 00:01:37.16
4 JONATAN ROTH SO Sweden Male 23 00:01:37.16
5 ELIAS EMANDER SO Sweden Male 23 00:01:46.77
5 EMIL FOGELSTROM SO Sweden Male 28 00:01:46.77
5 DESIREE LUNDIN SO Sweden Female 29 00:01:46.77
5 CAROLINA LUKKA SO Sweden Female 28 00:01:46.77
3 JOHAN HOLM SO Sweden Male 53 00:01:56.03
3 DAREK LEKANDER SO Sweden Male 38 00:01:56.03
3 LASSE JANSSON SO Sweden Male 49 00:01:56.03
3 WILHELM GUSTAVSSON PRESTOR SO Sweden Male 18 00:01:56.03